Rəsmi Bakının prezident seçkisi ilə bağlı dəvət göndərdiyi beynəlxalq təşkilatların adları məlum olub
29.12.2023 12:07 1 815
Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin (XİN) prezident seçkisi ilə bağlı hansı beynəlxalq təşkilatlara dəvət göndərdiyi məlum olub.
Bu barədə “Report”un sorğusuna cavab olaraq XİN-dən bildirilib.
Vurğulanıb ki, beynəlxalq təşkilatlara dəvət məqsədilə Xarici İşlər Nazirliyi tərəfindən Avropada Təhlükəsizlik və Əməkdaşlıq Təşkilatının (ATƏT) Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosu, Müstəqil Dövlətlər Birliyi, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı, Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatı, Demokratiya və İqtisadi İnkişaf naminə Təşkilat (GUAM), Türk Dövlətləri Təşkilatı və Qoşulmama Hərəkatının Gənclər Təşkilatına müvafiq notalar göndərilib.
Qeyd edək ki, gələn il fevralın 7-də Azərbaycanda növbədənkənar prezident seçkisi keçiriləcək.скачать dle 11.3

МИД направил в ряд международных организаций приглашения в связи с президентскими выборами
Министерство иностранных дел (МИД) Азербайджана направило в ряд международных организаций приглашения в связи с предстоящими президентскими выборами.
Об этом сообщили в МИД в ответ на запрос Report.
Ведомство направило соответствующие ноты в Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), Содружество Независимых Государств (СНГ), Организацию исламского сотрудничества (ОИС), Шанхайскую организацию сотрудничества (ШОС), Организацию за демократию и экономическое развитие (ГУАМ), Организацию тюркских государств (ОТГ) и Молодежную организацию Движения неприсоединения.
Напомним, что внеочередные президентские выборы пройдут в Азербайджане 7 февраля 2024 года.скачать dle 11.3