Gürcüstanın azərbaycanlı meri vəzifəsinin icrasına başlayıb
Gürcüstanda azərbaycanlıların yığcam yaşadıqları Marneuli rayonunun meri Kənan Ömərov vəzifəsinin icrasına başlayıb.
Bu barədə Gürcüstanın hakim Gürcü Arzusu Partiyası məlumat yayıb.
Bildirilib ki, oktyabrın 2-də yerli özünüidarəetmə orqanlarına keçirilən seçkilərdə “Gürcü Arzusu”nu təmsil edən 44 namizədi mer seçilib və onlar oktyabrın 27-dən səlahiyyətlərini yerinə yetirməyə başlayıblar.
Qeyd edək ki, K.Ömərov seçkilərdə 68,12 % səslə mer seçilib. 2016-cı ildən o, Marneuli Təhsil Resurs Mərkəzinin rəhbəri, bu ilin yanvarın 29-dan isə mer müavini vəzifəsində çalışıb.скачать dle 11.3

В Грузии мэр-азербайджанец приступил к исполнению обязанностей
Сообщается, что на прошедших 2 октября выборах в органы местного самоуправления 44 кандидата от партии "Грузинская мечта" были избраны мэрами и с 27 октября приступили к исполнению своих обязанностей.
К.Омаров был избран мэром, набрав 68,12% голосов. Он с 2016 года руководил Тбилисским образовательным ресурс-центром, а с января текущего года являлся заместителем мэра.
Информацию распространила правящая партия "Грузинская мечта".