İlham Əliyevdən Şərqi Zəngəzurla bağlı SƏRƏNCAM
Prezident İlham Əliyev Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunda yerləşən Zəngilan şəhərinin Baş planının hazırlanması ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Şərqi Zəngəzur iqtisadi rayonunda yerləşən Zəngilan şəhərinin Baş planının hazırlanması üçün Azərbaycan Respublikasının 2021-ci il dövlət büdcəsində işğaldan azad olunmuş ərazilərin yenidən qurulması və bərpası üçün nəzərdə tutulan vəsaitdən Azərbaycan Respublikasının Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsinə ilkin olaraq 500 min manat ayrılıb.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев подписал распоряжение в связи с Восточным Зангезуром
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 20 октября подписал распоряжение о мерах по подготовке генерального плана города Зангилана, расположенного в Восточно-Зангезурском экономическом районе.
Согласно распоряжению, с целью разработки генплана Зангилана Государственному комитету градостроительства и архитектуры АР первоначально выделяется 500 000 манатов.
Данная сумма будет выделена из средств, предусмотренных в госбюджете АР на 2021 год на реконструкцию и восстановление освобожденных территорий.скачать dle 11.3