İlham Əliyevin son sərəncamları ilə neçə hərbçi orden və medallar aldı?
Azərbaycan Respublikası ərazilərinin işğaldan azad olunması uğrunda aparılan hərbi əməliyyatlarda iştirak edərək igidlik və şücaət göstərmiş, vəzifə borcunu ləyaqətlə və vicdanla, döyüş tapşırıqlarını uğurla yerinə yetirmiş Silahlı Qüvvələrimizin hərbi qulluqçuları Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin sərəncamları ilə müxtəlif orden və medallarla təltif olunublar.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısının iyunun 24-də imzaladığı sərəncamlarla 11 365 nəfər “Füzulinin azad olunmasına görə”, 11 831 nəfər “Xocavəndin azad olunmasına görə”, 3 435 nəfər “Zəngilanın azad olunmasına görə”, 10 211 nəfər “Cəbrayılın azad olunmasına görə”, 5 867 nəfər “Qubadlının azad olunmasına görə”, 5 784 nəfər “Şuşanın azad olunmasına görə”, 3 522 nəfər “Ağdamın azad olunmasına görə”, 4 225 nəfər “Kəlbəcərin azad olunmasına görə”, 2 643 nəfər “Laçının azad olunmasına görə”, 10 647 nəfər “Suqovuşanın azad olunmasına görə”, 731 nəfər “Vətən uğrunda”, 616 nəfər “İgidliyə görə”, 2 893 nəfər “Cəsur döyüşçü”, 786 nəfər “Döyüşdə fərqlənməyə görə”, 1 743 isə “Hərbi xidmətlərə görə” medalları ilə təltif ediliblər.
Prezidentin digər Sərəncamı ilə 2 nəfər “Qarabağ”, 28 hərbiçi “Azərbaycan Bayrağı”, 13 nəfər 3-cü dərəcəli “Rəşadət”, 7 nəfər isə 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordenləri ilə təltif olunublar. Ümumilikdə təltif olunanların sayı 76 349 nəfərdir.скачать dle 11.3

Сколько военнослужащих получили ордена и медали последними распоряжениями Президента Ильхама Алиева?
25.06.2021 12:18 1 830
Распоряжениями Президента Азербайджана, Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева военнослужащие Вооруженных сил АР, принимавшие участие в военных операциях по освобождению территорий республики от оккупации, проявившие мужество и отвагу, достойно, добросовестно и успешно выполнившие свой служебный долг и боевые задачи, были награждены различными орденами и медалями, сообщает АЗЕРТАДЖ.
Согласно подписанным 24 июня главой государства документам, в целом 76 349 человек были удостоены различных наград.
11 365 военных награждены медалью "За освобождение Физули", 11 831 - "За освобождение Ходжавенда", 3 435 - "За освобождение Зангилана", 10 211 - "За освобождение Джебраила", 5 867 - "За освобождение Губадлы", 5 784 - "За освобождение Шуши", 3 522 - "За освобождение Агдама", 4 225 - "За освобождение Кельбаджара", 2 643 - "За освобождение Лачына", 10 647 - "За освобождение Суговушана", 731 - "За Отчизну", 616 - "За отвагу", 2 893 - "Отважный боец", 786 - "За боевые отличия", 1 743 - "За военные заслуги", 2 - орденом "Карабах", 28 - "Азербайджанское знамя", 13 - "За доблесть" 3-й степени, 7 - "За службу Отечеству" 3-й степени.скачать dle 11.3