İlham Əliyev sərəncam imzaladı: Fövqəladə Hallar Nazirliyi səlahiyyətli orqan oldu
Prezident İlham Əliyev “Xəzər dənizinin dəniz ətraf mühitinin mühafizəsi haqqında” Çərçivə Konvensiyasının Neftlə çirklənmə halları ilə mübarizədə regional hazırlıq, cavab tədbirləri və əməkdaşlıq haqqında Protokolu” üzrə səlahiyyətli orqanın müəyyən edilməsi barədə sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, 2011-ci il avqustun 12-də Aktau şəhərində imzalanmış “Xəzər dənizinin dəniz ətraf mühitinin mühafizəsi haqqında” Çərçivə Konvensiyasının Neftlə çirklənmə halları ilə mübarizədə regional hazırlıq, cavab tədbirləri və əməkdaşlıq haqqında Protokolu” üzrə Azərbaycan Respublikası tərəfindən səlahiyyətli orqan Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyi müəyyən edilir.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев подписал распоряжение: МЧС стало уполномоченным органом
Президент Азербайджана Ильхам Алиев определил уполномоченный орган по "Протоколу о региональной готовности, реагировании и сотрудничестве в случае инцидентов, вызывающих загрязнение нефтью" к Рамочной конвенции по защите морской среды Каспийского моря.
Текст распоряжения опубликован АЗЕРТАДЖ.
Согласно документу, уполномоченным органом АР по "Протоколу о региональной готовности, реагировании и сотрудничестве в случае инцидентов, вызывающих загрязнение нефтью" к Рамочной конвенции по защите морской среды Каспийского моря, подписанной 12 августа 2011 года в городе Актау, является Министерство по чрезвычайным ситуациям Азербайджана.скачать dle 11.3