Mehriban Əliyeva Yalçın Rzazadənin ailəsinə başsağlığı verdi
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Xalq artisti Yalçın Rzazadənin ailəsinə başsağılığı verib.
“Report”un məlumatına görə, başsağlığında deyilir:
“Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti Yalçın Rzazadənin vəfatı xəbərini kədər hissi ilə qarşıladım. Müasir musiqi sənətimizdə öz dəst-xətti ilə seçilən Yalçın Rzazadə ifaçılıq məharəti və səhnə mədəniyyəti ilə musiqisevərlərin dərin hörmət və məhəbbətini qazanmışdır. Çoxillik təcrübə və biliyini, estrada sənətinin bütün sirr və incəliklərini həvəslə gənclərə öyrədən sənətkarın yaradıcılıq yolu gənc ifaçılar nəsli üçün əsl sənət məktəbidir. Onun “Dədə Qorqud”, “Gün keçdi”, “Qaynana”, “Baladadaşın ilk məhəbbəti” kimi filmlərdə səsləndirdiyi mahnılar xalqımızın yaddaşından heç vaxt silinməyəcək.
Bu ağır anlarda dərdinizi bölüşür, əvəzsiz itki ilə əlaqədar ailənizin üzvlərinə səbir diləyir, dərin hüznlə başsağlığı verirəm”.скачать dle 11.3

Мехрибан Алиева выразила соболезнования семье Ялчына Рзазаде
Первый вице-президент Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева выразила соболезнования семье народного артиста Ялчына Рзазаде, передает Report.
"Меня опечалило известие о кончине народного артиста АР Ялчына Рзазаде. Обладающий неповторимым почерком в современном музыкальном искусстве, он завоевал глубокое уважение и любовь музыковедов своим исполнительским мастерством и сценической культурой. Творческий путь артиста, который с энтузиазмом делился с молодежью своим многолетним опытом и знаниями, секретами и тонкостями эстрадного искусства, является настоящей школой для молодого поколения исполнителей. Песни, исполненные им в таких фильмах, как "Деде Горгуд", "Прошел день", "Свекровь", "Первая любовь Балададаша", навсегда останутся в памяти нашего народа.
Я разделяю ваше горе, желаю терпения членам вашей семьи в связи с невосполнимой утратой, с глубокой скорбью приношу свои соболезнования", - говорится в послании.скачать dle 11.3