Ərdoğan Putinlə Qarabağı müzakirə etdi
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanla Rusiya Prezidenti Vladimir Putin arasında telefon danışığı baş tutub.
Türkiyə-Rusiya münasibətlərinin inkişafı üçün atıla biləcək addımların müzakirə olunduğu telefon söhbətində, həmçinin regional məsələlər ətrafında da fikir mübadiləsi aparılıb.
Telefon söhbətində Ərdoğan Dağlıq Qarabağda 11 yanvar razılaşmasına əsasən quru və dəmiryolu nəqliyyat xətlərinin bərpasında daha faydalı olması üçün Türkiyə və Rusiya mütəxəssislərinin azərbaycanlı həmkarları ilə görüşə biləcəyini qeyd edib.
Ağdamdakı birgə mərkəzin atəşkəsə nəzarət və yoxlanış vəzifəsini uğurla yerinə yetirdiyini bildirən Türkiyə lideri atəşkəsin qorunması üçün bütün mövzularda ortaq səy göstərilməsinin vacibliyini dilə gətirib.скачать dle 11.3

Эрдоган и Путин обсудили ситуацию в Карабахе
Стороны обсудили возможные шаги по развитию турецко-российских отношений, а также обменялись мнениями по региональным вопросам.
Во время разговора Эрдоган отметил, что в соответствии с декларацией от 11 января 2021 года, эксперты Турции и РФ могут обсудить с азербайджанскими коллегами улучшение состояния автомобильных и железных дорог в Нагорном Карабахе.
Турецкий лидер также отметил, что Совместный российско-турецкий мониторинговый центр в Нагорном Карабахе успешно выполняет свою задачу.
"Турция и Россия должны приложить совместные усилия по всем вопросам для сохранения режима прекращения огня в регионе", - заявил он.