Monteneqronun dövlət başçısı Prezident İlham Əliyevi təbrik edib
Monteneqronun Prezidenti Milo Cukanoviç Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təbrik məktubu ünvanlayıb.
Mətndə deyilir:
Doğum gününüz münasibətilə Sizi səmimi qəlbdən təbrik edir, Zati-alinizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik və ailə səadəti, ali dövləti fəaliyyətinizdə uğurlar arzulayıram.
Pandemiya ilə bağlı hazırda yaşadığımız çətin dönəmə baxmayaraq, ölkələrimiz həmrəylik nümayiş etdirir, Monteneqro və Azərbaycan arasındakı əməkdaşlıq əlaqələrinin və sıx münasibətlərin davamlı inkişafına töhfə verməkdə davam edirlər.
Sizinlə yaxın gələcəkdə görüşməyimizi səbirsizliklə gözləyirəm və dost Azərbaycana inkişaf arzulayıram.

Президент Монтенегро поздравил Ильхама Алиева
Президент Монтенегро Мило Джуканович направил поздравительное письмо Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
От всей души поздравляю Вас с днем рождения, желаю крепкого здоровья, счастья и семейного благополучия, успехов на высшем государственном посту.
Несмотря на тяжелый период, который мы переживаем в связи с пандемией, наши страны демонстрируют солидарность, продолжают вносить вклад в устойчивое развитие сотрудничества и тесных отношений между Монтенегро и Азербайджаном.
С нетерпением жду встречи с Вами в ближайшем будущем и желаю развития дружественному Азербайджану.
Прошу Вас принять мое высочайшее почтение к Вам", - говорится в письме.