Balakəndə yeni məktəb binası tikiləcək
Prezident İlham Əliyev Balakən rayonunun Yeni Şərif kəndində yeni ümumtəhsil məktəbi binasının tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Balakən rayonunun Yeni Şərif kəndində 360 şagird yerlik yeni ümumtəhsil məktəbi binasının tikintisi üçün Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il dövlət büdcəsində nəzərdə tutulmuş Azərbaycan Respublikası Prezidentinin ehtiyat fondundan Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyinə ilkin olaraq 1,5 milyon (bir milyon beş yüz min) manat ayrılıb.

Президент Ильхам Алиев выделил средства на строительство новой школы в Балакенском районе
Президент Азербайджана Ильхам Алиев 31 июля подписал распоряжение о мерах по строительству здания новой общеобразовательной школы в селе Ени Шариф Балакенского района.
Согласно распоряжению, для строительства в селе Ени Шариф Балакенского района здания новой школы на 360 ученических мест из предусмотренного в госбюджете на 2020 год резервного фонда Президента АР Министерству образования первоначально выделяется 1 500 000 манатов.