İlham Əliyev və Mehriban Əliyevanın Romada rəsmi qarşılanma mərasimi olub
İtaliya Respublikasında dövlət səfərində olan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin fevralın 20-də Romada rəsmi qarşılanma mərasimi keçirilib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev süvari dəstəsinin müşayiəti ilə Romanın Kuirinale Sarayına gəlib.
Azərbaycan dövləti başçısının şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Prezident İlham Əliyevi və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanı İtaliya Prezidenti Sercio Mattarella və qızı Laura Mattarella qarşılayıblar.
Azərbaycanın və İtaliyanın dövlət himnləri səslənib.
Prezident İlham Əliyev fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçib.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi dövlətimizin başçısına raport verib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva, İtaliya Prezidenti Sercio Mattarella və qızı Laura Mattarella birgə foto çəkdiriblər.
Azərbaycan nümayəndə heyəti İtaliya Prezidentinə, İtaliya nümayəndə heyəti isə Azərbaycan Prezidentinə təqdim olunub.скачать dle 11.3

В Риме состоялась церемония официальной встречи Ильхама Алиева и Мехрибан Алиевой
20 февраля состоялась официальная церемония встречи Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева, находящегося с государственным визитом в Италии.
Как передает АЗЕРТАДЖ, в сопровождении конного отряда глава Азербайджанского государства прибыл в Квиринальский Дворец в Риме.
В честь Президента Азербайджана был выстроен почетный караул.
Президента Ильхама Алиева и Первого вице-президента Мехрибан Алиеву встретили Президент Италии Серджо Маттарелла и дочь Лаура Маттарелла.
Прозвучали государственные гимны Азербайджана и Италии.
Ильхам Алиев обошел строй почетного караула.
Начальник почетного караула отдал рапорт главе Азербайджанского государства.
Президент Ильхам Алиев, Первый вице-президент Мехрибан Алиева, Президент Италии Серджо Маттарелла и дочь Лаура Маттарелла сделали совместное фото.
Азербайджанская делегация была представлена Президенту Италии, итальянская - Президенту Азербайджана.скачать dle 11.3