Prezident Dövlət Agentliyinə 13 milyon manat ayırdı
Prezident İlham Əliyev sentyabrın 23-də “Quba rayonunun Quba–Qusar (9 km)–Alpay–Kürkün–Susay avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı tədbirlər haqqında” Sərəncam imzalayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, beş min nəfər əhalinin yaşadığı beş yaşayış məntəqəsini birləşdirən Quba–Qusar (9 km)–Alpay–Kürkün–Susay avtomobil yolunun tikintisi məqsədilə Azərbaycan Respublikasının 2019-cu il dövlət büdcəsinin dövlət əsaslı vəsait qoyuluşu xərclərinin bölgüsündə avtomobil yollarının tikintisi və yenidən qurulması üçün nəzərdə tutulmuş vəsaitin 13,4 milyon manatı Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə ayrılıb.скачать dle 11.3

Президент выделил Госагентству 13 млн манатов
23 сентября Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Губа-Гусар (9 км)-Алпай-Кюркюн-Сусай.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на АЗЕРТАДЖ, на строительство автомобильной дороги Губа-Гусар (9 км)-Алпай-Кюркюн-Сусай, объединяющей пять населенных пунктов с населением в пять тысяч человек, Государственному агентству "Азербайджанские автомобильные дороги" из госбюджета выделено 13,4 млн манатов.
Министерству финансов поручено обеспечить финансирование, Кабинету министров - решить вопросы, вытекающие из распоряжения.скачать dle 11.3