Gürcüstan XİN başçısı: Bakı ilə İrəvan arasında sülh prosesi müsbət dinamikanı saxlayacaq » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Gürcüstan XİN başçısı: Bakı ilə İrəvan arasında sülh prosesi müsbət dinamikanı saxlayacaq
Gürcüstan İrəvan və Bakının dövlət sərhədinin delimitasiyası prosesinə başlamaq barədə tarixi qərarını alqışlayır və ümid edir ki, respublikalar arasında sülh prosesi müsbət dinamikanı saxlayacaq.
Ermənistan KİV-inə istinadən xəbər verir ki, bunu Gürcüstanın xarici işlər naziri İlya Darçiaşvili Tbilisidə erməni həmkarı Ararat Mirzoyanla birgə görüşündə bildirib.
“Gürcüstan Cənubi Qafqazda sülh və təhlükəsizliyin bərqərar olmasını qətiyyətlə dəstəkləyir, sülh və sabitliyin qorunması üçün konstruktiv dialoqun təşviqinə töhfə verməyə hazırdır”, - o qeyd edib.

Дарчиашвили: Мирный процесс между Баку и Ереваном сохранит положительную динамику » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Дарчиашвили: Мирный процесс между Баку и Ереваном сохранит положительную динамику
Грузия приветствует историческое решение Еревана и Баку о начале процесса делимитации государственной границы и надеется, что мирный процесс между республиками сохранит положительную динамику.
Как передает Median.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом заявил министр иностранных дел Грузии Илья Дарчиашвили на совместном с армянским коллегой Араратом Мирзояном в Тбилиси.
"Грузия решительно поддерживает установление мира и безопасности на Южном Кавказе и готова внести вклад в содействие конструктивного диалога для сохранения мира и стабильности", - отметил он.скачать dle 11.3