Maksim Qalkin deportasiya edildi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Rusiyalı artist Maksim Qalkinin konsert verməyi planlaşdırdığı Bali adasına getməsinə icazə verilməyib.
Bu barədə jurnalist Anna Monqayt özünün “Telegram” kanalında məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, Qalkin “Prekrasnoye nedaleko” adlı konsert turu çərçivəsində Balidə çıxış etməli idi. Amma sənətçinin qastrol vizası və sənədləri olmasına baxmayaraq, o, İndoneziyaya buraxılmayıb. Maksim Qalkinə onun pasportunun müəyyən “qara siyahı”da olduğu barədə məlumat verilib.
“Qalkin səbəbi izah edilmədən deportasiya edilib. Mənə verilən məlumata görə, o, hazırda Denpasar hava limanında Vyanaya (Qətər Hava Yolları ilə İndoneziyaya gəldiyi yerə) təyyarə reysi gözləyir”, - jurnalist qeyd edib.
Maksim Qalkinin Balidə çıxışı yanvarın 27-nə planlaşdırılırdı. Afişada göstərildiyi kimi, sənətçinin konsertinə biletin qiyməti 800 min İndoneziya rupisi (təxminən 86 manat) ilə 2,5 milyon rupi (təxminən 265 manat) arasında dəyişir.

Максима Галкина не пустили на Бали » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Артиста Максима Галкина не пустили на индонезийский остров Бали, где он планировал провести концерт. Об этом сообщает российская журналистка Анна Монгайт в своем Telegram-канале.
По ее данным, Галкин должен был выступить на Бали в рамках своего концертного тура "Прекрасное недалеко". Но артиста не пустили в Индонезию, несмотря на наличие у него гастрольной визы и документов. Галкину сообщили, что его паспорт попал в некий черный список, уточнила Монгайт.
"Галкина депортировали, не объяснив причину. Как рассказал мой источник, в настоящее время он ждет в аэропорту Денпасара самолет в Вену (откуда он прибыл в Индонезию катарскими авиалиниями)", - отметила журналистка.
Выступление Максима Галкина на Бали планировалось 27 января. Как указывалось в афише, стоимость билета на концерт артиста варьировалась от 800 000 индонезийских рупий (около 86 манатов - ред.) до 2,5 млн рупий (около 265 манатов - ред.)