Cavanşir Məmmədovun həbsdə olan keçmiş kürəkəni yenidən şikayətçidir » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Cavanşir Məmmədovun həbsdə olan keçmiş kürəkəni yenidən şikayətçidir
Bakıda əməkdar artist Cavanşir Məmmədovun qızı Xatirə Məmmədovanın qeyri-rəsmi nikahda yaşadığı keçmiş həyat yoldaşı Mustafa Kemal İbilinin barəsindəki hökmdən kassasiya şikayəti verilib.
Pravda.az xəbər verir ki, şikayət Ali Məhkəmənin hakimi İlqar Qılıcovun sədrliyi ilə araşdırılacaq.
Məhkəmənin ilkin hazırlıq iclası martın 3-nə təyin edilib.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə M.Kemal İbili 6 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. O, məhkəmə zalında həbs edilib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsi M.Kemalın şikayətini təmin etməyib.
Qeyd edək ki, Türkiyə vətəndaşı Mustafa Kemal İbili C.Məmmədov və ailə üzvlərinin külli miqdarda pulunu dələduzluq yolu ilə ələ keçirməkdə təqsirləndirilir. M.K.İbili isə özünü təqsirli bilmir, əksinə zərərçəkmiş olduğunu deyir. Ona qarşı Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-ci (dələduzluq-külli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb, barəsində istintaq dövrü müddəti üçün polisin nəzarəti altına vermə qətimkan tədbiri seçilib.
Xatırladaq ki, təqsirləndirilən şəxs dəfələrlə verilişlərə çıxaraq C.Məmmədovun qızının onu aldatdığını, ailə quracağını deyərək ona 300 min dollara yaxın hədiyyələr aldırdığını iddia edib. O, C.Məmmədovun qızı ilə Türkiyədə Sultan Ahmet məscidində imam nikahı bağladığını qeyd edib.

Бывший зять Джаваншира Мамедова вновь подал апелляцию » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Подана кассационная жалоба на приговор в отношении Мустафы Кемаля Ибили - бывшего мужа Хатиры Мамедовой, дочери заслуженного артиста Джаваншира Мамедова, с которой он состоял в неофициальном браке.
Как сообщает pravda.az, жалоба будет рассмотрена под председательством судьи Верховного суда Ильгара Гылыджова.
Предварительное заседание суда назначено на 3 марта.
Бакинский суда по тяжким преступлениям приговорил Ибили к 6 годам и 6 месяцам лишения свободы. Он был арестован в зале суда. Бакинский апелляционный суд не удовлетворил его жалобу.
Отметим, гражданин Турции Мустафа Кемаль Ибили обвиняется в хищении крупной суммы денег у Дж.Мамедова и членов его семьи. М.К.Ибили не признает свою вину, напротив, он считает себя потерпевшим. Ему предъявлено обвинение по статье по статье 178.3.2 (мошенничество с причинением крупного ущерба) Уголовного кодекса Азербайджанской Республики. В отношении Ибили была избрана мера пресечения в виде передачи его под надзор полиции на период следствия.
Напомним, обвиняемый неоднократно появлялся в эфире телепередач и утверждал, что дочь Дж.Мамедова обманула его, пообещав выйти за него замуж и заставив приобрести подарки на сумму около 300 000 долларов. Он отметил, что заключил с ней брак (никах) в мечети Султанахмет в Турции.