Azərbaycan Ordusunun mövqeləri atəşə tutulub
Aprelin 5-i saat 15:10-dan 17:35-dək Ermənistan silahlı qüvvələrinin bölmələri növbəti təxribatlarına zəmin yaratmaq məqsədilə Azərbaycan Ordusunun Tovuz rayonunun Hacalı, Ağbulaq, Ağdam, Qaralar, Köhnə Qışlaq və Gədəbəy rayonunun Qalakənd yaşayış məntəqələri istiqamətlərindəki mövqelərinin qarşısında səngərin mühəndis cəhətdən təkmilləşdirilməsi işlərini görməyə cəhd göstəriblər.
Ordumuzun bölmələri tərəfindən görülən təxirəsalınmaz tədbirlər nəticəsində aparılan işlər dərhal dayandırılıb.
Bundan başqa saat 17:25 radələrində Berd rayonunun Çinarlı yaşayış məntəqəsində yerləşən mövqelərdən Ordumuzun Tovuz rayonunun Muncuqlu yaşayış məntəqəsi istiqamətində yerləşən mövqeləri atıcı silahlardan atəşə tutulub.скачать dle 11.3

Позиции азербайджанской армии подверглись обстрелу » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
5 апреля с 15:10 до 17:35 подразделения вооруженных сил Армении пытались провести работы по инженерному усовершенствованию траншей перед позициями азербайджанской армии в направлении населенных пунктов Гаджалы, Агбулаг, Агдам, Гаралар, Кехня Гышлаг Товузского района и Галакенд Гедабейского района с целью подготовки почвы для дальнейших провокаций.
"В результате срочных мер, принятых подразделениями нашей армии, работы были немедленно остановлены.
Кроме того, около 17:25 из стрелкового оружия были обстреляны позиции нашей армии, расположенные в направлении населенного пункта Мунджуглу Товузского района", - говорится в сообщении.скачать dle 11.3