Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən “IDEF-2021” Beynəlxalq Müdafiə Sənayesi Sərgisində Azərbaycanda istehsal olunan müdafiə təyinatlı məmulatlar nümayiş etdirilir.
Müdafiə Sənayesi Nazirliyindən verilən məlumata görə, dünyanın inkişaf etmiş 50-dən çox ölkəsindən 1 000-dən çox qabaqcıl şirkətin qatılacağı gözlənilən “IDEF-2021” Beynəlxalq Müdafiə Sənayesi Sərgisində Müdafiə Sənayesi Nazirliyinin müəssisələrində istehsal olunan müdafiə təyinatlı məmulatlar - snayper tüfəngləri, avtomatlar, hücum pulemyotları, qumbaraatanlar, minaatanlar, pilotsuz uçuş aparatları, müxtəlif çaplı döyüş sursatları və s. olmaqla 133 adda məmulat nümayiş olunur.
Qeyd edək ki, sərgi avqustun 17-20-də Türkiyə Respublikasının İstanbul şəhərində Türkiyə Respublikası Prezident Administrasiyasının himayəsi altında və Milli Müdafiə Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.

На международной выставке IDEF-2021 будут продемонстрированы азербайджанские БПЛА и оружие » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
На международной выставке IDEF-2021 будут продемонстрированы азербайджанские БПЛА и оружие
На международной выставке оборонной промышленности IDEF-2021, проходящей в турецком Стамбуле, представлена продукция оборонного назначения азербайджанского производства.
Как сообщили в Министерстве оборонной промышленности АР, на данном мероприятии ожидается участие свыше 1 000 ведущих компаний из более чем 50 развитых стран мира, будет представлено 133 наименования изделий оборонного назначения, произведенных на предприятиях ведомства, в том числе снайперские винтовки, автоматы, штурмовые пулеметы, гранатометы, минометы, беспилотные летательные аппараты, боеприпасы различного калибра и др.
Отметим, что выставка пройдет 17-20 августа в Стамбуле под попечительством Администрации президента Турции и при организационной поддержке Министерства национальной обороны этой страны.скачать dle 11.3