Azərbaycanın Müdafiə naziri rusiyalı həmkarına başsağlığı verdi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Azərbaycanın Müdafiə naziri rusiyalı həmkarına başsağlığı verdi
Azərbaycan Respublikasının Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Rusiya Federasiyasının Müdafiə naziri ordu generalı Sergey Şoyquya başsağlığı ünvanlayıb.
"Report" xəbər verir ki, başsağlığıda deyilir: “Şuşa şəhərinin yaxınlığındakı yol sahəsini minalardan təmizləyərkən Rusiya Federasiyası Silahlı Qüvvələrinin zabitinin həlak olması xəbəri məni dərindən kədərləndirdi.
Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyəti və şəxsən öz adımdan həlak olan zabitin ailəsinə, əzizlərinə və yaxınlarına başsağlığı verirəm.

Министр обороны Азербайджана выразил соболезнование российской стороне » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Министр обороны Азербайджана выразил соболезнование российской стороне
Министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов направил письмо с выражением соболезнования Министру обороны Российской Федерации генералу армии Сергею Шойгу.
Об этом Report передает со ссылкой на Министерство обороны.
В письме говорится: "Глубоко опечален известием о гибели офицера Вооруженных Сил Российской Федерации при разминировании участка дороги в окрестностях города Шуша.
От имени личного состава Азербайджанской Армии и от себя лично хочу выразить искренние соболезнования семье, родным и близким погибшего.