Vladimir Putin İlham Əliyevə zəng etdi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Noyabrın 15-də Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Telefon danışığı əsnasında dövlət başçıları Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin bu ilin avqustunda Azərbaycana dövlət səfəri zamanı əldə edilmiş razılaşmaları, həmçinin Rusiyanın Baş naziri Mixail Mişustinin bu günlərdə Bakıya səfəri zamanı təmaslarını nəzərə alaraq, sənaye və nəqliyyat sahələrində qarşılıqlı faydalı layihələrin praktiki olaraq həyata keçirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.
Tərəflər Azərbaycan-Rusiya strateji tərəfdaşlıq və müttəfiqlik əlaqələrinin hərtərəfli inkişafının davam etdirilməsinə dair qarşılıqlı maraqlarını bir daha ifadə ediblər.
Müzakirə olunan məsələlərin icrası məqsədilə müxtəlif səviyyələrdə təmasların davam etdirilməsi razılaşdırılıb.скачать dle 11.3

Владимир Путин позвонил Ильхаму Алиеву » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
15 ноября президент Российской Федерации (РФ) Владимир Путин позвонил азербайджанскому коллеге Ильхаму Алиеву.
Как передает АЗЕРТАДЖ, в контексте договоренностей, достигнутых в ходе государственного визита лидера РФ в Азербайджан в августе 2024 года, а также с учетом недавних контактов в Баку председателя правительства России Михаила Мишустина обсуждены вопросы практической реализации ряда взаимовыгодных проектов в сфере промышленности и транспорта.
Стороны вновь подтвердили обоюдную заинтересованность в дальнейшем всестороннем развитии российско-азербайджанского стратегического партнерства и союзничества.
Условлено о продолжении контактов на различных уровнях в целях реализации обсужденных вопросов.скачать dle 11.3