Prezident İlham Əliyev Qazaxıstanın Astana şəhərində səfərdədir - FOTO » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Prezident İlham Əliyev Qazaxıstanın Astana şəhərində səfərdədir - FOTO
Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının (ŞƏT) sədri statusunda Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Kasım-Jomart Tokayevin dəvəti ilə ŞƏT-in Zirvə toplantısında iştirak etmək üçün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 3-də Astanaya səfərə gedib.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Astana şəhərinin Nursultan Nazarbayev Beynəlxalq Aeroportunda dövlətimizin başçısının şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülüb.
Azərbaycan Prezidentini Qazaxıstanın Baş nazirinin müavini Kanat Bozumbayev və digər rəsmi şəxslər qarşılayıblar.
Qeyd edək ki, bu, Prezident İlham Əliyevin Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının Zirvə toplantısında ikinci iştirakıdır. Bundan əvvəl Şanxay Əməkdaşlıq Təşkilatının sədri statusunda Özbəkistan Respublikasının Prezidenti Şavkat Mirziyoyevin dəvəti ilə dövlətimizin başçısı təşkilatın 2022-ci il sentyabrın 16-da Özbəkistanın Səmərqənd şəhərində keçirilmiş Zirvə toplantısında iştirak edib.

Президент Ильхам Алиев прибыл с визитом в Казахстан - ФОТО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
3 июля по приглашению президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева в статусе председателя Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев прибыл с визитом в Астану для участия в Саммите ШОС.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Нурсултан Назарбаев города Астана в честь главы государства был выстроен почетный караул.
Президента Азербайджана встречали заместитель премьер-министра Казахстана Канат Бозумбаев и другие официальные лица.
Отметим, что это второе участие Президента Ильхама Алиева в Саммите Шанхайской организации сотрудничества. Ранее по приглашению президента Узбекистана Шавката Мирзиёева в статусе председателя ШОС глава нашего государства принял участие в Саммите организации, состоявшемся 16 сентября 2022 года в городе Самарканд.