Azərbaycan Prezidenti: “Dünya bundan sonra uzun illər ərzində hasil edilən enerji mənbələrinə ehtiyac duyacaq” » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Azərbaycan Prezidenti: “Dünya bundan sonra uzun illər ərzində hasil edilən enerji mənbələrinə ehtiyac duyacaq”
“Yaşıl enerji ilə ənənəvi enerji arasındakı mütənasibliyə gəldikdə, düşünürəm ki, dünya bundan sonra uzun illər ərzində hasil edilən enerji mənbələrinə ehtiyac duyacaq. Bunun bir gün ərzində dayandırılmasını düşünmək sadəlövhlük olardı”.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu sözləri Prezident İlham Əliyev aprelin 23-də ADA Universitetində təşkil olunan “COP29 və Azərbaycan üçün Yaşıl Baxış” mövzusunda beynəlxalq forumda çıxışında deyib.
Dünyanın bunun üçün hazır olmadığını vurğulayan dövlətimizin başçısı bildirib:
“Dünya iqtisadiyyatı və sənayesi bunun üçün hazır deyil. Fikrimcə, əldə oluna bilinməyən hədəfdənsə, ən yaxşı yol mütənasiblik yaratmaqdır və təkamül yolu ilə getməkdir”.скачать dle 11.3

Ильхам Алиев: Мир еще долгие годы будет нуждаться в ископаемых источниках энергии » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Ильхам Алиев: Мир еще долгие годы будет нуждаться в ископаемых источниках энергии
Что касается соотношения между зеленой и традиционной энергиями, думаю, мир еще долгие годы будет нуждаться в ископаемых источниках энергии. Было бы наивно думать, что это (производство ископаемого топлива) прекратится сиюминутно.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
Подчеркнув, что мир к этому не готов, глава государства отметил: "Мировая экономика и промышленность к этому не готовы. На мой взгляд, лучший способ - это создать баланс и идти путем эволюции вместо того, чтобы стремиться к недостижимой цели".скачать dle 11.3