Salyanda ərini doğrayıb kanala atmaqda şübhəli bilinən qadın sərbəst buraxılıb, təqsirləndirilən var » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Salyanda ərini doğrayıb kanala atmaqda şübhəli bilinən qadın sərbəst buraxılıb, təqsirləndirilən var
Salyan rayonunun Yeni Uluxanlı kəndində ərini qətlə yetirməkdə şübhəli bilinən 39 yaşlı Mətanət Hüseynova sərbəst buraxılıb.
Oxu.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, ötən il dekabrın 18-də itkin düşmüş Salyan rayon sakini, 1984-cü il təvəllüdlü Röyal Hüseynovun qəsdən öldürülməsi ilə bağlı başqa saxlanılan var.
Xatırladaq ki, Salyan Rayon Prokurorluğu və Rayon Polis Şöbəsi əməkdaşlarının birgə fəaliyyəti nəticəsində ötən ilin dekabrın 18-də itkin düşmüş Salyan rayon sakini, 1984-cü il təvəllüdlü Röyal Hüseynovun qəsdən öldürüldüyü müəyyən edilib. 2024-cü il dekabrın 17-də 1986-cı il təvəllüdlü Mətanət Hüseynovanın Salyan rayonunun Yeni Uluxanlı kəndində işlədikləri fermada aralarında yaranmış mübahisə zamanı əri Röyal Hüseynova ov tüfəngi ilə atəş açaraq qəsdən öldürməsi, növbəti gün cinayət hadisəsini gizlətmək üçün meyiti hissələrə bölərək kənd ərazisindəki kollektora atmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Salyan Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adamöldürmə) maddəsilə cinayət işi başlanılıb, Mətanət Hüseynova polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılaraq istintaqa təhvil verilmiş və prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulmuşdu.
Mətanət Hüseynova Neftçala Rayon Xəstəxanasının cərrahı, bölgədə tanınmış həkim Fədail Salmanovun qızıdır, iki yeniyetmə övladı var.скачать dle 11.3

39-летняя Метанет Гусейнова, которая подозревается в убийстве своего мужа в селе Ени Улуханлы Сальянского района, была освобождена.
По делу об умышленном убийстве местного жителя Рояла Гусейнова (1984 г.р.), пропавшего 18 декабря 2024 года, задержан другой человек, личность которого не разглашается.
Напомним, что в результате деятельности сотрудников прокуратуры Сальянского района и районного отдела полиции было установлено умышленное убийство Р.Гусейнова.
Ранее, в результате многочисленных следственных и оперативно-разыскных мероприятий были установлены обоснованные подозрения в том, что 17 декабря 2024 года Метанет Гусейнова (1986 г.р.) во время ссоры на ферме в селе Ени Улуханлы Сальянского района застрелила своего мужа Р.Гусейнова из охотничьего ружья, а на следующий день, чтобы скрыть следы, расчленила тело и выбросила его в коллектор на территории села.
По данному факту в прокуратуре Сальянского района возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана, Метанет Гусейнова была задержана в качестве подозреваемой.
М.Гусейнова является дочерью известного в регионе врача, хирурга Нефтчалинской районной больницы Федаила Салманова, у нее двое детей-подростков.