İlkin Süleymanov məhkəmədə son sözünü dedi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Tovuz rayonunun Dondar Quşçu kənd sakini, 10 yaşlı Nərmin Quliyevanın qətlində ittiham olunan İlkin Süleymanovun apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
"Report"un Qərb bürosunun məlumatına görə, ötən məhkəmədə İlkin Süleymanov hakimdən son söz üçün vaxt istəmişdi.
Bu gün o, son söz deyərək bir daha özünü təqsirli bilmədiyini söyləyib və Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin verdiyi qərarın dəyişdirilməsini istəyib.
Son sözdən sonra hakim qərar verib. Apellyasiya Məhkəməsi İlkin Süleymanovun şikayətini təmin etməyib.
Qeyd edək ki, Tovuz rayonunun Dondar Quşçu kənd sakini N.Quliyeva 2019-cu il noyabrın 21-də itkin düşüb. Onun meyiti 2020-ci il yanvarın 6-da yandırılmış halda tapılıb. 2020-ci il yanvarın 10-da isə hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən Dondar Quşçu kənd sakini, 1973-cü il təvəllüdlü İ.Süleymanov saxlanılaraq istintaqa cəlb edilib.
Ona Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4 (xüsusi amansızlıqla qəsdən adamöldürmə), 120.2.9 (təqsirkar şəxs üçün aşkar surətdə köməksiz vəziyyətdə olan adamı qəsdən öldürmə), 144.3 (adam oğurluğu) və başqa maddələrilə nəzərdə tutulan ittiham elan olunub. İlkin Süleymanov məhkəmənin qərarı ilə 18 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.скачать dle 11.3

Илькин Сулейманов сказал последнее слово в суде » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Состоялось судебное заседание по апелляционной жалобе Илькина Сулейманова, обвиняемого в убийстве жительницы села Дондар Гушчу Товузского района 10-летней Нармин Гулиевой.
Как сообщает Report, на предыдущем заседании Илькин Сулейманов попросил у судьи время для последнего слова.
Сегодня он выступил с последним словом, еще раз заявив о своей невиновности, и попросил изменить решение Гянджинского суда по тяжким преступлениям.
Суд апелляционной инстанции не удовлетворил жалобу Илькина Сулейманова.
Напомним, сожженное тело 10-летней жительницы села Дондар Гушчу Товузского района Н.Гулиевой, пропавшей без вести 19 ноября 2019 года, было обнаружено на территории села 6 января 2020 года. По подозрению в совершении убийства девочки был задержан и привлечен к следствию местный житель Илькин Сулейманов (1973 г.р.).
Ему были предъявлены обвинения по статьям 120.2.4 (умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью или общеопасным способом), 120.2.9 (умышленное убийство лица, заведомо для виновного находящегося в беспомощном состоянии, а равно сопряженное с похищением человека либо захватом заложника) и 144.3 (похищение человека, совершенное в отношении несовершеннолетнего либо повлекшее по неосторожности смерть потерпевшего или иные тяжкие последствия) Уголовного кодекса Азербайджана.скачать dle 11.3