Azərbaycanda adam bıçaqlamaqda şübhəli bilinən deputatlığa namizəd saxlanıldı (YENİLƏNİB) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Azərbaycanda adam bıçaqlamaqda şübhəli bilinən deputatlığa namizəd saxlanıldı (YENİLƏNİB)
"Sumqayıt şəhəri H.Z.Tağıyev qəsəbəsi ərazisində hadisəni törədən Taleh Məmmədov saxlanılaraq istintaqa təqdim edilib".
Bunu oxu.az-a açıqlamasında Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin əməkdaşı, polis leytenantı Elbrus İbrahimov deyib.
O qeyd edib ki, iyulun 30-u axşam saatlarında Sumqayıt şəhəri H.Z.Tağıyev qəsəbəsi ərazisində 1974-cü il təvəllüdlü Nazir Cavadovun kəsilmiş-deşilmiş xəsarətlərlə xəstəxanaya yerləşdirilməsi barədə polisə məlumat daxil olub:
"Polis əməkdaşları tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində hadisəni törədən, əvvəllər məhkum olunmuş 1989-cu il təvəllüdlü Taleh Məmmədov saxlanılaraq istintaqa təqdim edilib. Qeyd olunan faktla bağlı Sumqayıt Şəhər Polis İdarəsində cinayət işi başlanılıb, araşdırma aparılır".
Hacı Zeynalabdin qəsəbəsində iyulun 30-da deputatlığa namizəd tərəfindən bıçaqlandığı bildirilən şəxs əməliyyat olunub.
Bu barədə Sumqayıt Tibb Mərkəzindən "Report"un sorğusuna verilən cavabda bildirilib.
Qeyd edilib ki, 1974-cü il təvəllüdlü Nazir Ağacavad oğlu Cavadov 2024-cü il iyulun 30-da saat 22:15-də Sumqayıt Tibb Mərkəzinin Təcili Yardım Xəstəxanasına daxil olub.
Sol döş boşluğunun daxilinə keçən kəsilmiş-deşilmiş yarası diaqnozu qoyulan şəxs cərrahi əməliyyat olunub. Reanimasiyaya yerləşdirilən pasiyentin vəziyyəti orta ağır qiymətləndirilir.
Xatırladaq ki, N.Cavadovun 46 saylı Sumqayıt beşinci seçki dairəsindən deputatlığa namizəd olan Taleh Məmmədov tərəfindən bıçaqlandığı bildirilir.
Azərbaycanda deputatlığa namizəd münaqişə etdiyi şəxsə bıçaqla xəsarət yetirməkdə şübhəli bilinir.
"Report"un yerli bürosunun məlumatına görə, hadisə Hacı Zeynalabdin qəsəbəsi, Cabir Novruz küçəsində qeydə alınıb.
Məlumata görə, Sumqayıt şəhər sakini, 1989-cu il təvəllüdlü Taleh Sakit oğlu Məmmədov münaqişə zəminində 1974-cu il təvəllüdlü Nazir Ağacavad oğlu Cavadova bıçaqla xəsarət yetirib.
Yaralı dərhal Sumqayıt Şəhər Təcili Tibbi Yardım Xəstəxanasına çatdırılıb.
Qeyd olunur ki, T.Məmmədov 46 saylı Sumqayıt beşinci seçki dairəsindən deputatlığa namizəddir.скачать dle 11.3

В Азербайджане задержан кандидат в депутаты, подозреваемый в совершении преступления (ОБНОВЛЕНО) » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Азербайджане задержан кандидат в депутаты, подозреваемый в совершении преступления (ОБНОВЛЕНО)
Совершивший преступление на территории поселка Г.З.Тагиева города Сумгайыт Талех Мамедов был задержан и передан следствию.
Об этом oхu.az сообщил сотрудник пресс-службы Министерства внутренних дел лейтенант полиции Эльбрус Ибрагимов.
Он отметил, что вечером 30 июля в полицию поступила информация о госпитализации Назира Джавадова (1974 г.р.) с колото-резаными ранами.
"В результате мероприятий, проведенных сотрудниками полиции, совершивший преступление ранее судимый Талех Мамедов (1989 г.р.) был задержан и передан следствию. По данному факту в Сумгайытском городском управлении полиции возбуждено уголовное дело, ведется расследование", - сказал он.
Прооперирован мужчина, которому 30 июля в поселке Гаджи Зейналабдин, по предварительной информации, кандидат в депутаты нанес ножевое ранение.
Об этом в ответе на запрос Report сообщили в Сумгайытском медицинском центре.
Было отмечено, что Назир Джавадов (1974 г.р.) 30 июля в 22:15 поступил в медучреждение.
Пострадавшему, у которого диагностировали проникающее колото-резаное ранение левой стороны грудной клетки, была проведена хирургическая операция. Состояние пациента, помещенного в реанимацию, оценивается как средней степени тяжести.
Отметим, что Н.Джавадов предположительно получил ножевое ранение от кандидата в депутаты от пятого Сумгайытского избирательного округа №46 Талеха Мамедова.
Кандидат в депутаты подозревается в нанесении ножевых ранений человеку, с которым у него произошел конфликт.
Как сообщает Report, инцидент произошел на улице Джабира Новруза в поселке Гаджи Зейналабдин.
Согласно информации, житель города Сумгайыт Талех Мамедов (1989 г.р.) нанес ножевые ранения Назиру Джавадову (1974 г.р.).
Пострадавший был немедленно госпитализирован в Сумгайытскую городскую больницу.
Отмечается, что Т.Мамедов является кандидатом в депутаты от пятого Сумгайытского избирательного округа №46.скачать dle 11.3