Körpəsini öldürən qadınla bağlı qərar verildi
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində 1 yaşlı körpəsini qətlə yetirməkdə təqsirləndirilən Nərgiz Bağıyevanın barəsindəki hökmdən verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Sabit Bəhrəmzadənin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə qərar elan olunub.
Xatırladaq ki, Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə o, 14 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, hadisə 2022-ci ilin sentyabrında paytaxtın Suraxanı rayonu Hövsan qəsəbəsində qeydə alınıb.
Belə ki, 2002-ci il təvəllüdlü Nərgiz Bağıyeva 2021-ci il təvəllüdlü uşağının yeməyinə hidrogen peroksid qataraq zəhərləməklə qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
N.Bağıyevaya qarşı Cinayət Məcəlləsinin 120.2.4-cü (qəsdən adam öldürmə, xüsusi amansızlıqla qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə ittiham olunub.скачать dle 11.3

Суд вынес решение в отношении женщины, убившей своего годовалого ребенка » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Суд вынес решение в отношении женщины, убившей своего годовалого ребенка
В Бакинском апелляционном суде завершилось судебное заседание по жалобе на приговор в отношении Наргиз Багыевой, обвиняемой в убийстве годовалого ребенка.
Как сообщает рravda.az, на процессе под председательством судьи Сабита Бахрамзаде было объявлено решение, согласно которому апелляция не была удовлетворена.
Отметим, что Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил Н.Багыеву к 14 годам лишения свободы.
Напомним, инцидент произошел в сентябре 2022 года в поселке Говсан Сураханского района.
В ходе следствия возникли обоснованные подозрения в том, что Наргиз Багыева (2002 г.р.) умышленно убила своего ребенка (2021 г.р.), подмешав в еду малыша перекись водорода.
Н.Багыевой было предъявлено обвинение по статье 120.2.4 (умышленное убийство, совершенное с особой жестокостью) Уголовного кодекса Азербайджана.скачать dle 11.3