İyulun 1-də Bakının Binəqədi rayonu ərazisində 2004-cü il təvəllüdlü Təhminə Qasımovanın öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Bu barədə Binəqədi Rayon Prokurorluğundan bildirilib.
Araşdırmalarla 1997-ci il təvəllüdlü Təbriz Qasımovun rayonun Rəsulzadə qəsəbəsi ərazisində şəxsi münasibətlər zəminində bacısı Təhminə Qasımovanı boğaraq qəsdən öldürməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Faktla bağlı Binəqədi Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır. Hadisədən sonra könüllü olaraq polisə təslim olan T.Qasımov prokurorluq tərəfindən şübhəli şəxs qismində tutulub.
Bakıda 20 yaşlı qadın öldürülüb.
Qeyd olunub ki, saat 6:45-də Binəqədi rayonu ərazisində 2004-cü il təvəllüdlü Təhminə İsmixan qızı Qasımovanın boğulmadan ölməsi ilə bağlı polisə məlumat daxil olub.
Cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən qardaşı, 1997-ci il təvəllüdlü Təbriz İsmixan oğlu Qasımov saxlanılıb.

В Баку убита 20-летняя девушка: ее брат добровольно сдался полиции » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
1 июля в прокуратуру поступила информация об убийстве Тахмины Гасымовой (2004 г.р.) на территории Бинагадинского района Баку.
В ходе расследования возникли обоснованные подозрения в том, что Тебриз Гасымов (1997 г.р.) на почве личных отношений задушил свою сестру Т.Гасымову на территории поселка Мамед Эмина Расулзаде.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана, ведется предварительное следствие. Прокуратура задержала добровольно сдавшегося полиции Т.Гасымова в качестве подозреваемого.
Сегодня около 06:45 в полицию поступила информация об убийстве Тахмины Гасымовой (2004 г.р.) в Бинагадинском районе Баку.