Salyanda avtomobil oğurlayan şəxsin digər cinayət əməllərinin üstü də açılıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Salyanda avtomobil oğurlayan şəxsin digər cinayət əməllərinin üstü də açılıb
Salyanda avtomobil oğurlayan şəxsin digər cinayət əməllərinin üstü də açılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Şirvan regional qrupundan verilən məlumata görə, Salyan Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən keçirilən əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində rayon sakininə məxsus VAZ-21063 markalı avtomobili oğurlamaqda şübhəli bilinən Arbatan kənd sakini, əvvəllər məhkum olunmuş Əliağa Həsənov saxlanılıb.
Şöbə əməkdaşları tərəfindən sonuncunun ətrafında aparılan istintaq hərəkətləri zamanı onun fevral ayı ərzində yaşadığı kənd ərazisində iki təsərrüfatdan 3 xırdabuynuzlu heyvan oğurlayaraq, zərərçəkmişlərə ümumilikdə 1 000 manata yaxın maddi ziyan vurduğu da müəyyən edilib.
Faktla bağlı Salyan RPŞ-də cinayət işi açılıb, Ə.Həsənov barəsində rayon məhkəməsinin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib. Onun digər analoji hadisələrdə iştirakının olub-olmaması araşdırılır.скачать dle 11.3

В Сальянском районе раскрыты другие преступные деяния угонщика автомобилей » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Сальянском районе раскрыты другие преступные деяния угонщика автомобилей
В Сальянском районе раскрыты другие преступные деяния угонщика автомобилей.
Как сообщили в ширванской региональной группе пресс-службы МВД, в результате оперативно-разыскных мероприятий, проведенных сотрудниками Сальянского районного отдела полиции, по подозрению в угоне ВАЗ-21063, принадлежащего местному жителю, был задержан ранее судимый житель села Арбатан Алиага Гасанов.
В ходе следственных действий, проведенных правоохранителями в отношении задержанного, было установлено, что в феврале он похитил 3 головы мелко рогатого скота с двух хозяйств на территории населенного пункта, где проживает, причинив потерпевшим материальный ущерб на общую сумму около 1 000 манатов.
По данному факту возбуждено уголовное дело. В отношении А.Гасанова решением районного суда избрана мера пресечения в виде ареста. Расследуется причастность задержанного к другим аналогичным преступлениям.скачать dle 11.3