Türkiyə vətəndaşını şantaj edən şəxs həbs edildi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Şirvan Apellyasiya Məhkəməsində hədə-qorxu ilə tələb etmədə Cəbrayil Məmmədovun (şərti) barəsindəki hökmdən dövlət ittihamçısı tərəfindən verilən apellyasiya protesti məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az xəbər verir ki, hakim Elşad Əliyevin sədrliyi ilə keçiriləcək prosesdə qərar elan olunub.
Qərara əsasən, protest təmin edilib, Kürdəmir Rayon Məhkəməsinin çıxardığı şərti cəza hökmü dəyişdirilib. Təqsirləndirilən şəxsin cinayət əməli Cinayət Məcəlləsinin 182.1-ci (hədə-qorxu ilə tələb etmə) maddəsindən həmin məcəllənin 322.1-ci (özbaşınalıq) maddəsinə tövsif edilib və ona altı ay müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzası təyin olunub. Cəbrayil Məmmədov barəsində seçilmiş başqa yerə getməmək haqqında iltizam qətimkan tədbiri ləğv edilib.
İttihama görə, Cəbrayil Məmmədov 2017-ci ildə “Facebook” sosial şəbəkəsi vasitəsilə tanış olduğu Türkiyə vətəndaşı, zərərçəkmiş Ahmet Murata (şərti) 2023-cü ilin yanvar ayında həmin sosial şəbəkədə “Nərmin Musavi” istifadəçi adı ilə qeydiyyatdan keçərək özünü “Nərmin” kimi təqdim edib münasibət yaradıb. Sonra “WhatsApp” vasitəsilə zərərçəkmiş şəxslə əlaqə saxlayaraq internet resurslarından götürdüyü qadın şəkillərini ona göndərməklə özünün qadın olduğuna inandırıb. O, əcnəbidən çılpaq formada videogörüntüsünü göndərməsini istəyib. Zərərçəkmiş şəxs də cinsi ehtirasını nümayiş etdirdiyi seksual xarakterli videosunu ona göndərib. Sonra Cəbrayıl həmin videonu 2023-cü ilin yanvar ayının sonunda Kürdəmir rayonunda yaşadığı evdən “WhatsApp”la Ahmetin qardaşına göndərib.скачать dle 11.3

Арестован обвиняемый в шантаже гражданина Турции » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Ширванском апелляционном суде завершилось судебное заседание по апелляционному протесту, поданному на приговор Джебраилу Мамедову (имя и фамилия условные - ред.), обвиняемому в вымогательстве с угрозами.
Как передает pravda.az, решение было объявлено на процессе под председательством судьи Эльшада Алиева.
Согласно решению, протест был удовлетворен, условный приговор Кюрдамирского районного суда был изменен. Уголовное преступление обвиняемого было переквалифицировано со статьи 182.1 (вымогательство с угрозами) на статью 322.1 (самоуправство) Уголовного кодекса Азербайджана, ему было назначено наказание в виде шести месяцев лишения свободы. Избранная в отношении его мера пресечения в виде подписки о невыезде отменена.
Согласно обвинению, Дж.Мамедов в январе 2023 года познакомился с гражданином Турции Ахметом Муратом (имя и фамилия условные - ред.) в соцсети Facebook, зарегистрировавшись под именем Нармин Мусави. Затем он связался с мужчиной через WhatsApp и убедил его в том, что является женщиной, отправив А.Мурату взятые из интернета фотографии женщин. Впоследствии злоумышленник попросил иностранца прислать ему видео эротического характера. В конце января 2023 года Д.Мамедов отправил кадры брату А. Мурата в WhatsApp, находясь у себя дома в Кюрдамирском районе.скачать dle 11.3