Bakıda 22 yaşlı qız qətlə yetirildi, cinayət işi açıldı - YENİLƏNİB » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Bakıda 22 yaşlı qız qətlə yetirildi, cinayət işi açıldı - YENİLƏNİB
Qəsdən adam öldürmə faktına görə cinayət işi başlanılıb.
Bildirilib ki, aprelin 20-də saat 6-da Xətai rayonu ərazisində 2002-ci il təvəllüdlü Elnarə Cabbarovanın öldürülməsi barədə rayon prokurorluğuna məlumat daxil olub.
Araşdırma zamanı 2003-cü il təvəllüdlü Səbuhi Qürbətovun Xətai rayonu, Xudu Məmmədov küçəsi ərazisində tanışı Elnarə Cabbarovaya bıçaqla xəsarət yetirərək qəsdən öldürməsi, daha sonra isə özünə xəsarət yetirməsinə əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Səbuhi Qürbətov saxlanılıb və hazırda ona polis müşayiəti altında xəstəxanada ona tibbi yardım göstərilir.
Faktla bağlı rayon prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.1-ci (qəsdən adam öldürmə) maddəsilə cinayət işi başlanaraq ibtidai istintaq aparılır.
Aprelin 20-də səhər saatlarında paytaxtın Xətai rayonunda 2002-ci il təvəllüdlü Elnarə Xətai qızı Cabbarovanın kəsilmiş-deşilmiş xəsarətlərdən ölməsi ilə bağlı polisə məlumat daxil olub.
Bildirilib ki, cinayət əməlini törətməkdə şübhəli bilinən qadının tanışı, 2003-cü il təvəllüdlü Səbuhi İlkin oğlu Qurbanov sonra özünə xəsarət yetirib. O xəstəxanaya yerləşdirilib.

Возбуждено уголовное дело по факту убийства в столице 22-летней девушки - ОБНОВЛЕНО » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Возбуждено уголовное дело по факту убийства в столице 22-летней девушки - ОБНОВЛЕНО
По факту умышленного убийства 22-летней девушки возбуждено уголовное дело.
Было отмечено, что 20 апреля около 06:00 в прокуратуру Хатаинского района поступила информация об убийстве Эльнары Джаббаровой (2002 г.р.).
В ходе расследования были выявлены обоснованные подозрения в умышленном убийстве девушки Сабухи Гурбатовым (2003 г.р.), который нанес ее ножевые ранения на улице Худу Мамедова, а затем причинил себе увечья.
Молодой человек задержан, в настоящее время он находится в больнице в присутствии сотрудников полиции.
По данному факту в районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по статье 120.1 (умышленное убийство) Уголовного кодекса Азербайджана, проводится предварительное расследование.
Утром 20 апреля в правоохранительные органы поступила информация о том, что в Хатаинском районе Баку от колото-резаных ранений скончалась Эльнара Джаббарова (2002 г.р.).
Было отмечено, что подозреваемый в совершении уголовного преступления Сабухи Гурбанов (2003 г.р.) впоследствии нанес телесные повреждения и себе. Он был госпитализирован.