Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsində tanışını bıçaqlamaqda təqsirləndirilən Tural Mursəliyevin (soyadı şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Əli Əliyevin sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə Tural Mursəliyev dörd il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
İttihama görə, hadisə 18 aprel 2023-cü il tarixdə, saat 14 radələrində Beyləqan şəhəri, Sərdar İmrəliyev küçəsində qeydə alınıb.
Belə ki, təqsirləndirilən Tural Mursəliyev tanışı, zərərçəkmiş Rövşən Həsənova (soyadı şərti) 20 manat pul borcu olub. Bununla əlaqədar o, həmin şəxslə yaşadığı evin qarşısında mübahisə edərək dalaşıb. Dava zamanı zərərçəkmiş şəxs onun yaxasından tutub dartıb, nəticədə hər ikisi yerə yıxılıb. Sonra Tural yıxıldığı yerdən durub yaşadığı evə gedərək mətbəx bıçağını götürüb, Rövşənin yanına qayıdaraq ona xəsarət yetirib.

Не вернул долг в 20 манатов: вынесен приговор обвиняемому в нанесении ножевого ранения знакомому » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Не вернул долг в 20 манатов: вынесен приговор обвиняемому в нанесении ножевого ранения знакомому
В Лянкяранском суде по тяжким преступлениям завершился процесс по уголовному делу Турала Мурсалиева (здесь и далее имена и фамилии условные - ред.), обвиняемого в нанесении ножевых ранений своему знакомому.
Как сообщает рravda.az, на заседании под председательством судьи Али Алиева был зачитан приговор, согласно которому Т.Мурсалиеву назначено наказание в виде лишения свободы сроком на четыре года.
Согласно обвинительному акту, инцидент был зафиксирован днем 18 апреля 2023 года на улице Сардара Имралиева города Бейлаган.
Так, обвиняемый Турал Мурсалиев задолжал 20 манатов потерпевшему Ровшану Гасанову. В связи с этим между ними возник конфликт, перешедший в драку. В ходе нее потерпевший схватил за воротник Турала и потянул, в результате чего они оба упали на землю. После обвиняемый поднялся и пошел домой. Взяв кухонный нож, он вернулся к Ровшану и нанес ему ранения.скачать dle 11.3