Samuxda narkokuryerlik edən şəxs saxlanılıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Samux Rayon Polis Şöbəsinin əməkdaşlarının həyata keçirdikləri tədbirlərlə Yevlax şəhər sakini Ceyhun Qasımov narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsini təşkil etdiyi üçün saxlanılıb.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Gəncə regional qrupundan Qərb bürosuna bildirilib ki, tədbirlər nəticəsində ondan yeddi kiloqram tiryək, heroin, marixuana və metamfetamin aşkar edilib.
Araşdırmalar zamanı Ceyhun Qasımovun Samux rayonuna gələrək burada gizlədilən narkotik vasitələri pul qarşılığında Bakı şəhərinə aparmağa razılaşdığı məlum olub. Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb, araşdırmalar davam etdirilir.
Qeyd edək ki, Samux RPŞ əməkdaşları cari ilin müvafiq dövründə narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi ilə bağlı 27 fakt aşkar ediblər. Qanunsuz dövriyyədən 19 kiloqram narkotik vasitə dövriyyədən çıxarılıb.скачать dle 11.3

В Самухе у наркокурьера изъяли 7 кг наркотиков » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В рамках мероприятий, проведенных сотрудниками Самухского районного отдела полиции, по подозрению в организации незаконного оборота наркотиков был задержан житель города Евлах Джейхун Гасымов.
Как сообщили в гянджинской региональной группе пресс-службы МВД, у него было обнаружено 7 кг опиума, героина, марихуаны и метамфетамина.
В ходе расследования выяснилось, что Дж.Гасымов прибыл в Самухский район и за деньги согласился доставить спрятанные здесь наркотики в Баку.
По данному факту возбуждено уголовное дело, следствие продолжается.
Отметим, что за последний месяц сотрудники Самухского РОП выявили 27 фактов, связанных с незаконным оборотом наркотиков. Из оборота изъято 19 кг наркотиков.скачать dle 11.3