"Qəbələ" Niderland klubu ilə oyuna itkilərlə çıxacaq
"Qəbələ"nin U-19 komandası Niderlandın AZ klubuna qarşı UEFA Gənclər Liqasının I təsnifat mərhələsinin ilk oyununa itkilərlə çıxacaq.
Bu barədə "Report"a "Qəbələ" Futbol Akademiyasının meneceri Nail Kərimov məlumat verib.
O bildirib ki, müdafiəçi Ülvi Mədətov və hücumçu Rauf Məhərrəmov zədə səbəbindən meydana çıxmayacaq: "Hər iki oyunçunun cavab qarşılaşmasında oynayacağı ehtimal olunur. Meydana çıxanların əksəriyyəti I Diviziondakı əvəzedici heyətin futbolçuları olacaq. II turda "Neftçi-2"ni 3:1 hesabı ilə məğlub etdiyimiz qarşılaşma isə bu oyunçular üçün yaxşı sınaq idi. Qaydalara əsasən, AZ ilə matça 2002-ci il təvəllüdlü 5 oyunçu sifariş verə və 3-nü oynada bilərik".
Kərimovun sözlərinə görə, qarşılaşmasının biletləri artıq satışa çıxarılıb: "Biletləri Qəbələ şəhər stadionundan və "Qəbələ Otel"də yerləşən fan-mağazamızdan əldə etmək olar. Qiymətlər 1 manat və 3 manat (VİP) arasında dəyişir. Biletlərdən əldə olunan gəlir Qəbələ rayonundakı aztəminatlı məktəblilərin tədris xərcləri üçün istifadə olunacaq".
Menecer Niderland təmsilçisinin oyundan bir gün əvvəl Bakıya çatacağını, sonra isə Qəbələyə yollanacağını söyləyib. Kərimov görüşün canlı yayımlanmayacağını da sözlərinə əlavə edib.