Braziliyalı müdafiəçi vətəndaşlığını dəyişmək istəyir
"Report"un xarici KİV-ə istinadən məlumatına görə, 30 yaşlı futbolçu Rusiya pasportu almaq niyyətindədir.
Müsbət qərar qəbul edilərsə, "Zenit"in kapitanı Rusiya Premyer Liqasında legioner sayılmayacaq və ölkənin yığmasında oynaya biləcək.
Müdafiəçi 2016-cı ildə Braziliya və Panama yığmaları arasında baş tutan yoldaşlıq oyununda iştirak edib. O, həmçinin 2016-cı ildə Rio de Janeyro şəhərində keçirilən Olimpiadada Braziliya millisində forma geyinib.
Qeyd edək ki, futbolçu 2024/2025 mövsümündə "Zenit"in heyətində 17 oyun keçirib və dörd məhsuldar ötürmə edib. O, 2019-cu ildən Sankt-Peterburq təmsilçisində çıxış edir.скачать dle 11.3

Бразильский футболист может получить российское гражданство » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Бразильский футболист может получить российское гражданство
Защитник "Зенита" Дуглас Сантос может получить российское гражданство.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на зарубежные СМИ, процедура получения российского паспорта 30-летним бразильцем идет несколько месяцев.
После того как Сантос станет гражданином России, он больше не будет считаться легионером в российском чемпионате и сможет выступать за сборную этой страны.
Сантос выступает за "Зенит" с лета 2019 года. Защитник стал олимпийским чемпионом в 2016 году в составе сборной Бразилии.скачать dle 11.3