Zaqatalada pomidor turşusundan zəhərlənən qohumlardan biri xəstəxanada ölüb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Zaqatalada pomidor turşusundan zəhərlənən qohumlardan biri xəstəxanada ölüb
Zaqatalada iki həftə əvvəl pomidor turşusundan zəhərlənən qohumlardan biri xəstəxanada ölüb.
Rayonun Yuxarı Tala kənd sakini, 1963-cü il təvəllüdlü Murad Ramazan oğlu Ramazanov ötən gün axşam saatlarında müalicə aldığı Respublika Toksikologiya Mərkəzində dünyasını dəyişib.
Qeyd edək ki, M.Ramazanov və onun bacısının oğlu, 1999-cu il təvəllüdlü Mollahacı Nurəddin oğlu Ramazanov aprelin 14-də pomidor turşusundan zəhərlənmişdilər.
Hər iki şəxsə Zaqatala Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında (RMX) ilkin yardım göstərildikdən sonra müalicə olunmaq üçün onlar Respublika Toksikologiya Mərkəzinə göndərilmişdilər.

В Азербайджане скончался отравившийся консервированными помидорами мужчина » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Азербайджане скончался отравившийся консервированными помидорами мужчина
Один из отравившихся две недели назад в Загатальском районе консервированными помидорами скончался в больнице.
Как сообщает АПА, вчера вечером в Республиканском токсикологическом центре скончался житель села Юхары Тала Мурад Рамазанов (1963 г.р.).
Отметим, что 14 апреля М.Рамазанов и его племянник Моллагаджи Рамазанов (1999 г.р.) отравились консервированными помидорами.
Оба были направлены на лечение в Республиканский токсикологический центр после оказания первой помощи в Загатальской центральной районной больнице.