Tokayev xarici kəşfiyyat və antiterror xidmətlərinin rəhbərlərini vəzifələrindən azad etdi » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Tokayev xarici kəşfiyyat və antiterror xidmətlərinin rəhbərlərini vəzifələrindən azad etdi
Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin direktorunu və Antiterror Xidmətinin rəisini vəzifələrindən azad edib.
"Seysembayev Ruslan Temirqaliyeviç Qazaxıstan Respublikası Milli Təhlükəsizlik Komitəsi sədrinin müavini Antiterror Xidmətinin rəisi vəzifəsindən azad edilib. Amerxanov Askar Baymerdenoviç Qazaxıstan Respublikası Milli Təhlükəsizlik Komitəsi sədrinin müavini - Xarici Kəşfiyyat Xidmətinin direktoru vəzifəsindən azad edilib", - məlumatda deyilir.

Президент Казахстана освободил от должностей глав служб внешней разведки и антитеррора » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Президент Казахстана освободил от должностей глав служб внешней разведки и антитеррора
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев освободил от должностей директора Службы внешней разведки и начальника Службы антитеррора.
"Сейсембаев Руслан Темиргалиевич освобожден от должности заместителя председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - начальника Службы антитеррора. Амерханов Аскар Баймерденович освобожден от должности заместителя председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - директора Службы внешней разведки", - говорится в сообщении.