Azərbaycanın bir rayonunda torpaqların çıxarışları pulsuz veriləcək » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Azərbaycanın bir rayonunda torpaqların çıxarışları pulsuz veriləcək
Zaqatala rayonunda torpaq sahəsi üzərində mülkiyyət hüquqlarına dair daşınmaz əmlakın dövlət reyestrindən çıxarışlar vətəndaşlara pulsuz veriləcək.
Bizim.media xəbər verir ki, ölkə başçısının 7 oktyabr 2021-ci il tarixli 1455 nömrəli Fərmanının icrası ilə əlaqədar Zaqatala şəhərində bir ədəd "ASAN xidmət" avtobusu vasitəsilə torpaq sahəsi üzərində mülkiyyət hüquqlarına dair daşınmaz əmlakın dövlət reyestrindən çıxarışların vətəndaşlara pulsuz verilməsi təmin edilir.
Bu proses 2025-ci il yanvarın 1-nə kimi davam edəcək. Belə ki, 1 yanvar 2025-ci il tarixdən sonra müraciət edən vətəndaşlar çıxarışların əldə edilməsi üçün ən azı 236 manat ödəməli olacaqlar.
Hazırda rayonun müvafiq təşkilatları, xüsusən yerli bələdiyyə və icra orqanları, sakinlərin bu fürsətdən yararlanmaları üçün maarifləndirmə işi aparırlar.скачать dle 11.3

В одном из районов Азербайджана выписки на земельные участки будут выдаваться бесплатно » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В одном из районов Азербайджана выписки на земельные участки будут выдаваться бесплатно
В Загатальском районе Азербайджана выписки из государственного реестра недвижимости о правах собственности на земельные участки будут выдаваться гражданам бесплатно.
Как сообщает Bizim.Мedia, в связи с исполнением указа главы государства № 1 455 от 7 октября 2021 года, в городе Загатала специалисты ASAN xidmət, прибывшие на специальном автобусе, осуществляют бесплатную выдачу гражданам выписок из госреестра недвижимости о правах собственности на земельные участки.
Процесс продлится до 1 января 2025 года. Гражданам, обратившимся после 1 января 2025 года, за получение выписки придется заплатить не менее 236 манатов.
В настоящее время соответствующие организации района, особенно местные муниципальные и исполнительные органы, проводят разъяснительную работу, чтобы жители воспользовались этой возможностью.скачать dle 11.3