"Telegram"da iki funksiya silindi
"Telegram" "Yaxınlıqdakı insanlar" funksiyasını silib və "Telegraph" bloq platformasına media fayllarının yüklənməsini deaktiv edib.
Bu barədə mesencerin təsisçisi Pavel Durov "Telegram" kanalında məlumat verib.
"Biz "Telegram" istifadəçilərinin 0,1%-dən azının istifadə etdiyi, lakin botlar və fırıldaqçılarla bağlı problemlərə səbəb olan "Yaxınlıqdakı insanlar" funksiyasını sildik. Biz, həmçinin anonim şəxslər tərəfindən sui-istifadə edilən oflayn bloqumuz olan "Telegraph"da yeni media fayllarının yüklənməsini deaktiv etdik", - məlumatda bildirilir.
Durov əlavə edib ki, mesencer istifadəçilərinin əksəriyyəti cinayətlə əlaqəli deyil, lakin qeyri-qanuni fəaliyyətlə məşğul olanların 0,001%-i "Telegram" üçün pis imic yaradır. Onun sözlərinə görə, bu, bir milyard mesencer istifadəçisinin maraqlarını risk altına qoyur.
"Buna görə də, biz moderasiya ilə bağlı tənqiddən uzaqlaşmağa çalışırıq", - qeyd olunub.
Durov bildirib ki, "Yaxınlıqdakı insanlar" funksiyası əvəzinə mesencerdə "Yaxınlıqdakı biznes" funksiyası olacaq, burada qanuni və təsdiqlənmiş bizneslər təqdim olunacaq, onlar məhsul kataloqlarını nümayiş etdirə və maneəsiz ödənişləri qəbul edə biləcəklər.скачать dle 11.3

Telegram удалил функцию поиска людей поблизости » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Telegram удалил функцию "Люди поблизости", а также отключил загрузку медифайлов в блог-платформу Telegraph.
Об этом сообщил сооснователь мессенджера Павел Дуров в Telegram-канале.
"Мы удалили функцию "Люди поблизости", которой пользовались менее 0.1% пользователей Telegram, но из-за которой возникали проблемы с ботами и мошенниками. <…> Мы также отключили загрузку новых медиафайлов в Telegraph, наш автономный инструмент для ведения блогов, которым, судя по всему, злоупотребляли анонимные лица", - говорится в сообщении.
Дуров добавил, что большинство пользователей мессенджера не связаны с преступностью, однако 0.001% тех, кто вовлечен в незаконную деятельность, создают плохой имидж Telegram. Это подвергает риску интересы миллиарда пользователей мессенджера, подчеркнул Дуров. "Именно поэтому мы стремимся уйти от критики по поводу модерации к похвале", - отмечается в сообщении.
По словам Дурова, вместо функции "Люди поблизости" в мессенджере появится функция "Бизнес поблизости", где будут представлены законные и проверенные предприятия, которые смогут отображать каталоги продукции и беспрепятственно принимать платежи.скачать dle 11.3