Gədəbəydə “Yaşıl marafon" keçirilib
Gədəbəy rayonunda Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə və Dünya Uşaq Atletikası Gününə həsr olunmuş “Yaşıl marafon" keçirilib.
Gənclər və İdman Nazirliyindən verilən məlumata görə, "Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində təşkil olunan turnirdə 2010-2011-ci il təvəllüdlü uşaqlar 1.609 km məsafəni qət ediblər.
Qadınlar arasında Fidan Mustafazadə (5.28) birinci olub. Aynur Əsgərova (5.52) və Həbibə Əsgərova (6.16) müvafiq olaraq ikinci və üçüncü yerlərə layiq görülüblər.
Kişilər arasında Rihad Mustafayev (3.50), Samid Əliyev (4.25), Cahid İbrahimov (4.26) ilk üçlükdə qərarlaşıblar.
Yarışdan əvvəl təmizlik aksiyası təşkil olunub. Aksiya zamanı ərazilərdə təmizlik işləri aparılıb. Tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd ətraf mühitin qorunması və əhalinin sağlam həyat tərzinə cəlb olunmasıdır.скачать dle 11.3

В Гедабее прошел "Зеленый марафон" » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
В Гедабейском районе прошел "Зеленый марафон", посвященный 101-й годовщине со дня рождения общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и Дню детской легкой атлетики.
Как сообщили в Министерстве молодежи и спорта, на турнире, организованном в рамках "Года солидарности во имя зеленого мира", дети 2010-2011 годов рождения преодолели дистанцию в 1 609 км.
Среди девочек первой стала Фидан Мустафазаде (5,28). Айнур Аскерова (5,52) и Хабиба Аскерова (6,16) заняли соответственно второе и третье места.
Среди мальчиков в тройке лидеров Рихад Мустафаев (3,50), Самид Алиев (4,25) и Джахид Ибрагимов (4,26).
Перед соревнованиями была организована акция чистоты. Основной целью мероприятия являлась защита окружающей среды и привлечение населения к здоровому образу жизни.скачать dle 11.3