Xocavənddə partlayıcı vasitələr aşkar edilib: Saxlanılan var » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Xocavənddə partlayıcı vasitələr aşkar edilib: Saxlanılan var
Xocavənddə partlayıcı vasitələr aşkar edilib.
Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidmətinin Bərdə regional qrupundan verilən məlumata görə, rayonun Güney Xırman kəndi ərazisindəki tikilinin içərisindən 74 müxtəlif növ mina, 74 müxtəlif növ qumbara, dörd TNT partlayıcısı (trotil), 110 partladıcı, 12 mərmi, 23 mindən artıq patron və digər sursat aşkar edilərək aidiyyəti üzrə təhvil verilib.
Bundan başqa, keçirilən əməliyyat tədbirləri nəticəsində tapdığı sursatı polisə təhvil verməyən şəxs də müəyyən edilərək saxlanılıb. Ondan 60 ədəd avtomat patronu aşkarlanaraq götürülüb.

В Ходжавенде обнаружены взрывчатые вещества » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
Как сообщили в бардинской региональной группе пресс-службы МВД Азербайджана, внутри строения в районе села Гюней Хырман Ходжавендского района были обнаружены и переданы по назначению 74 мины различных типов, 74 гранаты, четыре тротиловые шашки, 110 детонаторов, 12 снарядов, более 23 000 патронов и другие боеприпасы.
Кроме того, был установлен и задержан человек, который в результате проведенных оперативных мероприятий не передал полиции найденные боеприпасы. У него было обнаружено и изъято 60 патронов для автомата.
В Ходжавендском районном отделе полиции проводится расследование по указанным фактам.скачать dle 11.3