İşğaldan azad olunan ərazilərdə 13 məktəb tikilir, ikisinin inşası başa çatıb » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
İşğaldan azad olunan ərazilərdə 13 məktəb tikilir, ikisinin inşası başa çatıb
“Böyük Qayıdışa dair I dövlət proqramı çərçivəsində azad olunan ərazilərdə hazırda beş ümumi təhsil müəssisəsi fəaliyyət göstərir”.
“Report” xəbər verir ki, bunu Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Eşqi Bağırov aprelin 18-də keçirilən hesabat tədbirində deyib.
Onun sözlərinə görə, 13 məktəbin təmir-tikintisi davam edir, ikisi yekunlaşıb, altısının isə təmir-tikintisinə başlanılacaq.
“Bundan başqa, azad olunan ərazilərdə hazırda iki uşaq bağçası fəaliyyət göstərir, dördünün təmiri davam edir, dördünün də təmir-tikintisinə başlanılacaq”, - deyə agentliyin direktoru əlavə edib.скачать dle 11.3

На освобожденных территориях строятся 13 школ: две уже построены » Median.Az - Bütün xəbərlər bir ünvanda
На освобожденных территориях строятся 13 школ: две уже построены
Продолжается ремонт и строительство 13 общеобразовательных школ на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана.
Как сообщает Report, об этом заявил директор Государственного агентства по дошкольному и общему образованию Эшги Багиров.
Багиров отметил, что в настоящее время на освобожденных территориях функционируют пять школ.
По его словам, ремонтно-строительные работы в двух школах завершены, в ближайшее время работы начнутся еще в шести школах.
"На освобожденных территориях в настоящее время функционируют 2 детских сада. Ремонт четырех детских садов продолжается, еще в четырех начнется в ближайшее время", - сказал он.скачать dle 11.3