24.07.2019 11:47 3 641
Bakıda XV Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının (EYOF) keçirildiyi məkanlarda ötən gün yeddi idmançı travma alıb.
Səhiyyə Nazirliyindən oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq bildirilib ki, ərazidə növbətçilik çəkən təcili tibbi yardım briqadalarına idmançılar tərəfindən ümumilikdə yeddi müraciət daxil olub.
Müraciətlərdən altısı kiçik travmalarla əlaqəli olduğundan həkimlər idmançılara yerində yardım ediblər.
15 yaşlı macarıstanlı idmançı sağ qaşüstü nahiyəsinin kəsiyi diaqnozu ilə müraciət edib. Təcili tibbi yardım briqadası onu Kliniki Tibbi Mərkəzə çatdırıb. İdmançı yardım göstərildikdən sonra xəstəxanadan evə buraxılıb. Vəziyyəti normaldır.
Bundan əvvəl təcili tibbi yardım briqadalarına ümumilikdə 24 müraciət daxil olub.
Xatırladaq ki, Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalının (EYOF) keçirildiyi dövrdə müəyyən olunmuş yerlərdə 41 təcili tibbi yardım briqadası növbə çəkir.скачать dle 11.3

На Еврофестивале в Баку получили травмы еще 7 спортсменов
Как сообщили oxu.az в Министерстве здравоохранения Азербайджана, к врачам скорой помощи, дежурящим на спортивных объектах, поступило в общей сложности семь обращений.
Шести обратившимся спортсменам из-за несерьезности травм врачи оказали медицинскую помощь на месте.
15-летний участник фестиваля из Венгрии обратился с жалобой на ссадину в области надбровья. Он был доставлен в Городской клинический медицинский центр №1. После оказания медицинской помощи спортсмена отпустили. В настоящее время он чувствует себя хорошо.
Ранее к врачам скорой помощи обратились 24 спортсмена.
Напомним, что на период проведения XV Европейского юношеского олимпийского фестиваля на спортивных объектах дежурит 41 бригада врачей скорой медицинской помощи.