Mehriban Əliyevadan Elçibəyin xanımının yas mərasimi ilə bağlı - GÖSTƏRİŞ
Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun Prezidenti Mehriban Əliyevanın adından mərhum Həlimə Əliyevanın ailəsinə başsağlığı verilib.
xəbər verir ki, yas mərasimi ilə bağlı xərcləri Heydər Əliyev Fondu öz üzərinə götürüb.
Xatırladaq ki, Azərbaycanın sabiq Prezidenti Əbülfəz Elçibəyin həyat yoldaşı Həlimə Əliyeva iyunun 14-də Türkiyənin İstanbul şəhərində vəfat edib. Mərhumun cənazəsi doğma Kələki kəndinə (Naxçıvan Muxtar Respublikası, Ordubad rayonu) aparılıb.
Onu da bildirək ki, Əbülfəz Elçibəy 2000-ci il avqust ayının 22-də vəfat edib. Azərbaycanın ümummilli lideri, mərhum Prezident Heydər Əliyev onun dəfnində iştirak edib.

Мехрибан Алиева взяла на себя расходы в связи с поминками супруги Эльчибея
От имени Первого вице-президента Азербайджана, президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой выражены соболезнования семье покойной Халимы Алиевой, супруги экс-президента Азербайджана Абульфаза Эльчибея
Как передает Median.Az, расходы, связанные с организацией и проведением поминок, взял на себя Фонд Гейдара Алиева.
Напомним, что супруга экс-президента Азербайджана Абульфаза Эльчибея Халима Алиева скончалась 14 июня в Стамбуле. Тело покойной было доставлено в родное село Келеки (Ордубадский район Нахчыванской Автономной Республики).
Отметим, что Абульфаз Эльчибей скончался 22 августа 2000 года. Общенациональный лидер Азербайджана, покойный президент Гейдар Алиев принимал участие в его похоронах.скачать dle 11.3