Xəzər rayonunda oğurluq edən 8 nəfər saxlanılıb
Median.Az xəbər verir ki, Xəzər RPİ 1-ci polis şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən martın 5-də rayon ərazisindəki mağazadan 400 manat oğurlayan Zirə qəsəbə sakini, əvvəllər məhkum olunmuş T.Əliyev saxlanılıb. Araşdırma zamanı onun, martın 17-də daha 2 marketdən oğurluğa cəhd göstərməsi məlum olub.
Bundan başqa, 1-ci polis şöbəsi əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində martın 12-də və 15-də rayon ərazisindəki 2 həyətyanı sahədən 5 baş qoyun oğurlayan Bakı şəhər sakini, əvvəllər məhkum olunmuş A.Həsənov saxlanılıb.
1-ci polis şöbəsi əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində rayon ərazisindəki 2 həyətyanı sahədən 1 baş inək və 2 baş qoyun oğurlayan Bakı şəhər sakinləri, əvvəllər məhkum olunmuşlar C.Əliyev və qardaşı Kamal, Daşkəsən rayon sakini olan bir yeniyetmə saxlanılıblar.
1-ci polis şöbəsi əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində rayon ərazisindəki evdən 146 manat və televizor oğurlayan Binə qəsəbə sakinləri F.Rzayev və V.Seyfullazadə saxlanılıblar. Araşdırma zamanı V.Seyfullazadənin, daha bir evdən 410 dollar və qızıl-zinət əşyaları oğurlaması məlum olub.
2-ci polis şöbəsi əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində evdən 1000 manat və qızıl-zinət əşyaları oğurlayan paytaxt sakini N.Ələkbər qızı saxlanılıb.

В Хазарском районе за совершение краж задержаны 8 человек
Как сообщает Median.Az, сотрудники 1-го отделения полиции Хазарского РУП в результате розыскных мер задержали жителя поселка Зиря, ранее судимого Т.Алиева, который 5-го марта украл из магазина 400 манатов. В ходе разбирательства выяснилось, что он 17-го марта пытался совершить кражи еще из двух маркетов.
Кроме этого, сотрудники 1-го отделения полиции задержали жителя столицы, ранее судимого А.Гасанова, который 12- и 15-го марта украл из двух дворовых участков
5 овец.
Сотрудники 1-го отделения полиции задержали жителей столицы, ранее судимых Д.Алиева, его брата Кямала и несовершенолетнего жителя Дашкесанского района, который похитили их двух дворовых участков одну корову и двух овец.
Сотрудники 1-го отделения полиции задержали жителей столицы Ф.Рзаева и В.Сейфуллазаде, которые украли из дома в поселке Бина 146 манатов и телевизор.
В ходе разбирательства выяснилось, что В.Сейфуллазаде украл еще из одного дома 410 долларов и золотые украшения.
Сотрудники 2-го отделения полиции задержали жительницу столицы Н.Алекпер гызы, которая украла из дома 1000 манатов и золотые украшения.