Azərbaycanda əhalinin pul gəlirləri artdı
2019-cu ilin yanvar-fevral aylarında Azərbaycan əhalisinin nominal pul gəlirləri 7 mlrd. 619,7 mln. manat olub.
Median.Az Dövlət Statistika Komitəsinə istinadən xəbər verir ki, bu da 2018-ci ilin analoji dövrünün göstəricisindən 5,1% çoxdur.
İlin ilk iki ayında isə Azərbaycanda orta illik inflyasiya 1,9% təşkil edib. Bu isə o deməkdir ki, gəlirlər inflyasiyanı üstələyir.
Statistik məlumatlara görə, cari ilin yanvar-fevral aylarında əhalinin hər nəfərinə düşən nominal pul gəlirləri 4,2% - 772,2 manatadək artıb.
Bu dövrdə bütün vergilər ödənildikdən və digər icbari ödənişlər həyata keçirildikdən sonra əhalinin sərəncamında 6 mlrd. 952 mln. manat qalıb ki, bu da 2018-ci ilin yanvar-fevral aylarının göstəricisindən 5,2% çoxdur.скачать dle 11.3

Доходы населения Азербайджана выросли
В январе-феврале 2019 года номинальные денежные доходы населения Азербайджана составили 7 млрд 619,7 млн манатов.
Как передает Median.Az со ссылкой на Государственный комитет статистики, это на 5,1% больше по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
За первые два месяца среднегодовая инфляция в Азербайджане составила 1,9%. Это значит, что доходы превышают инфляцию.
Согласно статистическим данным, номинальные денежные доходы на душу населения в январе-феврале текущего года увеличились на 4,2% и составили 772,2 маната.
За этот период после уплаты всех налогов и других обязательных платежей в распоряжении населения осталось в общей сложности 6 млрд 952 млн манатов, что на 5,2% больше, чем в январе-феврале 2018 года.скачать dle 11.3