ABŞ-ın yeni təyin olunan səfiri Bakıya gəlib
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda jurnalistlərə müsahibə verən diplomat, Azərbaycanda olmaqdan məmnunluğunu ifadə edib. Bildirib ki, ABŞ səfiri kimi səlahiyyətlərinin icrasına başlamağı, mədəniyyətimizlə tanış olmağı, habelə xalqlarımız və ölkələrimiz arasında əlaqələri dərinləşdirməyi və gücləndirməyi həvəslə gözləyir.
Səfirin sinəsindəki Azərbaycan və ABŞ bayraqlarından ibarət nişan diqqət çəkib.
Amerikalı diplomat etimadnaməsini Prezident İlham Əliyevə təqdim etdikdən sonra vəzifəsinin icrasına başlayacaq.
Xatırladaq ki, ötən gün Dövlət Departamentində E.Litzenbergerin andiçmə mərasimi keçirilib.
E.Litzenbergerin sələfi Robert Sekuta Azərbaycandakı diplomatik missiyasını ötən il mart ayında başa vurub.скачать dle 11.3

Новоназначенный посол США прибыл в Баку
Дипломат в беседе с журналистами в аэропорту Гейдар Алиев заявил, что рад находиться в Азербайджане. По словам Э.Лиценбергера, он с нетерпением ждет начала исполнения полномочий, знакомства с местной культурой, расширения и укрепления связей между США и Азербайджаном.
Журналисты обратили внимание на прикрепленный на груди посла значок в виде скрещенных флагов Азербайджана и США.
Отметим, что Э.Лиценбергер приступит к обязанностям посла после вручения верительных грамот президенту Ильхаму Алиеву. Дипломат накануне принес присягу в Госдепартаменте.
Его предшественник Роберт Секута завершил дипломатическую миссию в Баку в марте прошлого года.скачать dle 11.3