Dollar kreditlərinə ediləcək güzəşti belə hesablayın - KALKULYATOR
Kalkulyator həm 21.02.2015 tarixinə, həm də 21.12.2015 tarixinə dollarla olan kreditlər üzrə güzəştləri hesablamağa imkan verir.
Məlumatda göstərilir ki, güzəşt məbləği ilk növbədə, fiziki şəxsin fəaliyyətdə və ləğvetmədəki bütün bank və bank olmayan kredit təşkilatları qarşısında gecikmiş borcların ödənilməsinə yönəldilir, qalan məbləğ isə həmin fiziki şəxsin sərəncamına verilir.
Bu zaman əsas kredit borcları üzrə cəmi qalıq məbləği kalkulyatorun müvafiq sahəsinə daxil edilir. Əsas kredit borcları dedikdə, kreditlərin əsas məbləğlərinin cəmi nəzərdə tutulur.
Digər xarici valyutadakı kreditlərin qalıq məbləği Mərkəzi Bankın həmin tarixlərə olan rəsmi məzənnəsinə uyğun şəkildə ABŞ dollarına konvertasiya edilərək, göstərilir.

Калькулятор для расчета льгот по проблемным кредитам
Для расчета льгот по проблемным кредитам Палата по надзору за финансовыми рынками подготовила калькулятор.
Калькулятор позволит рассчитать льготы для долларовых кредитов, взятых как до 21 февраля 2015 года, так и до 21 декабря того же года.
Отмечается, что часть льгот направлена, прежде всего, на погашение просроченной задолженности физических лиц всем банковским и небанковским кредитным организациям, а оставшаяся сумма передается в распоряжение физического лица.
Остаток от общей суммы основной непогашенной задолженности по кредиту включается в соответствующую область калькулятора.
Оставшаяся сумма кредитов в других иностранных валютах конвертируется в доллары США в соответствии с официальными курсами Центрального банка на эти даты.