AFFA prezidenti: Təəssüf ki, milli komandamız uğursuz çıxış etdi
İlk növbədə futbol ictimaiyyəti adından cənab prezident İlham Əliyevə təşəkkür edirəm. Bu il Bakıda keçiriləcək Avropa Liqasının finalı üçün cənab prezident tərəfindən hər cür əlverişli şərait yaradılıb.
Bunu AFFA prezidenti Rövnəq Abdullayev bu gün keçirilən 2018-ci ilin Hesabat Konfransında səsləndirib.
O, klublarımız və yığma komandamızın nəticələrinə toxunub:
“Qarabağ” bu il növbəti dəfə Avropa Liqasının qrup mərhələsində iştirak etdi. Bu, bizim üçün sevindirici məqam oldu. Təəssüf ki, milli komandamız Millətlər Liqasında uğursuz çıxış etdi. Milli komandamızın yeni baş məşqçisi Nikola Yurçeviçə uğurlar arzulayıram”.

Ровнаг Абдуллаев: К сожалению, сборная выступила неудачно
В первую очередь от имени футбольной общественности хочу поблагодарить господина Президента Ильхама Алиева. Господин Президент создал благоприятные условия для проведения в этом году финала Лиги Европы в Баку.
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, об этом президент АФФА Ровнаг Абдуллаев сказал на отчетной конференции за 2018 год.
Он упомянул также о результатах клубов и сборной:
«В этом году «Карабах» в очередной раз принял участие в групповом этапе Лиги Европы, что стало радостным событием для нас. К сожалению, национальная команда неудачно выступила в Лиге наций. Желаю успехов новому главному тренеру сборной Николе Юрчевичу».скачать dle 11.3