Azərbaycanda kadr bankı yaradılır
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayevin sözlərinə görə, xüsusən kiçik və orta sahibkarlar üçün kadr bazasının formalaşdırılması məqsədilə işaxtaranlar və vakansiyalar bazası yaradılacaq, həmçinin, bu bazalar daim onlayn olacaq, yenilənəcək.
Bu yolla iş axtaranın vakansiya bankına çıxışı təmin ediləcək və eyni zamanda, sahibkarlar işçi resursları bazasına daxil ola biləcəklər. Nəticədə, əmək bazarında iş təklif edənlə iş axtaran kənar şəxsin iştirakı olmadan seçim edə biləcəklər.
“DOST” Agentliyinin fəaliyyətə başlaması çərçivəsində bu məsələ də yaxın vaxtlarda öz həllini tapacaq.скачать dle 11.3

В Азербайджане создается банк кадров
Как передаёт Median.Az со ссылкой на oxu.az, по словам министра труда и социальной защиты Сахиля Бабаева, с целью формирования базы кадров будет создана онлайн-база соискателей и вакансий, которая будет постоянно обновляться.
Таким образом, ищущие работу лица получат доступ к банку вакансий. В то же время предприниматели смогут воспользоваться базой рабочих ресурсов. В результате соискатели и работодатели смогут сделать выбор без вмешательства посторонних лиц.
Новшество планируется внедрить в ближайшее время в рамках начала деятельности агентства DOST.скачать dle 11.3