“Qaçqınkom”un bir neçə müəssisəsi ləğv edildi
“Vergilər” qəzetində açıqlanan məlumata görə, Qaçqınların və Məcburi Köçkünlərin İşləri üzrə Dövlət Komitəsinin 15 yanvar 2019-cu il tarixli 04 nömrəli əmri ilə Təsərrüfat hesablı Təchizat və İstehsalat idarəsinin tabeliyində olan Mərdəkan Sənaye Kombinatı, Füzuli rayon “Qarabağ” Qaçqın Fermer Təsərrüfatı, Sabirabad rayonu “Araz” İstehsal və Təlim Kombinatı, Zəngilan rayonu “Alıbəyli” və Kənd təsərrüfatı müəssisəsi və Qubadlı rayonu “Top Çinar” Aqrar Fermer Təsərrüfatı ləğv edilib.
Bununla əlqədar olaraq ləğvetmə komissiyası yaradılıb. Ləğvetmə komissiyası bəyan edib ki, kombinatların sonradan qeydiyyatdan çıxarılmaqla tam ləğvetmə proseduruna başlanıb. Ləğvetmə komissiyası Bakı şəhəri, Tbilisi prospekti, 129 ünvanda fəaliyyət göstərir.
Ləğv edilən kombinatın kreditorlarının nəzərinə çatdırılır ki, kreditor tələblərinə baxılması üçün bu məlumat dərc edilən gündən etibarən iki təqvim ayı müddətinə yazılı formada ləğvetmə komissiyasına müraciət edə bilərlər.

Упразднены некоторые предприятия «Гачкынкома»
Упразднены некоторые предприятия хозрасчетного Управления снабжения и производства Государственного комитета по работе с беженцами и вынужденными переселенцами («Гачкынкома»).
По информации газеты «Вергиляр», согласно приказу Госкомитета №04 от 15 января 2019 года, упразднены Мярдяканский промышленный комбинат, Фермерское хозяйство «Карабах» Физулинского района, Производственно-учебный комбинат «Араз» Сабирабадского района, предприятие сельского хозяйства «Алыбейли» Зангиланского района и Аграрное фермерское хозяйство «Топ Чинар» Губадлинского района.
В связи с этим была создана ликвидационная комиссия, которая действует по адресу г.Баку, Тбилисский проспект, 129.
Кредиторы упраздненных предприятий могут обратиться в ликвидационную комиссию в письменной форме в течение двух календарных месяцев с даты публикации этой информации.скачать dle 11.3