Prezident və xanımı Yeni Yasamalda istirahət parkında - FOTO
Dekabrın 26-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Yasamal rayonunun Yeni Yasamal yaşayış massivi, Məhəmməd Xiyabani küçəsində yerləşən istirahət parkında yenidənqurmadan sonra yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Yasamal Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Əziz Əzizov parkda aparılan yenidənqurma və abadlıq işləri barədə məlumat verib.
Bildirilib ki, bu istirahət parkı müasir səviyyədə yenidən qurulub. Ümumilikdə, 1,7 hektar ərazidə abadlıq işləri aparılıb, 9 min kvadratmetr sahədə yaşıllıq salınıb.
Parkda suvarma və işıqlandırma sistemləri quraşdırılıb, gəzinti meydançaları salınıb, oturacaqlar qoyulub, dekorativ hasar çəkilib.

Ильхам Алиев и Мехрибан Алиева на открытии Ясамальского жилого комплекса - ОБНОВЛЕНО+ФОТО
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева в среду приняли участие в открытии новой дороги, соединяющей Бакинскую городскую окружную автомобильную дорогу с улицей Шарифзаде, а также Ясамальского жилого комплекса Государственного агентства жилищного строительства.
Затем глава государства и его супруга заложили на территории фундамент нового жилого комплекса общей площадью 15,4 гектара.
Также президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в реконструированном парке на территории Ясамальского района.