Qurban Qurbanov acı məğlubiyyətdən danışdı
Futbol üzrə Azərbaycan millisinin baş məşqçisi Qurban Qurbanov Kosovoya böyük hesablı məğlubiyyəti şərh edib.
Baş məşqçi ilk növbədə Kosovo millisini qələbə münasibətilə təbrik edib:
“Mən rəqibin güclü olduğunu bilirdim. Buraya qələbə üçün gəlmişdik. İlk dəqiqələrdə buraxdığımız qol futbolçular üçün zərbə oldu”, - Q.Qurbanov bildirib.
Baş məşqçi qeyd edib ki, futbolçuları tənqid etmək fikri yoxdur.
“Biz birlikdə çətin yol keçmişik. Hamı qələbə istəyirdi. Lakin bu gün biz rəqibin əsl gücünü gördük. Məğlubiyyəti heç nə ilə bağlamaq istəmirəm. Kosovo bizdən güclü idi. Ustalıq səviyyəsi və digər komponentlərdə geri qaldıq. Yorğunluq və psixoloji sıxıntı həmişə olur”, - deyə o bildirib.
Azərbaycan millisinin gələcəyindən danışan Q.Qurbanov qeyd edib ki, ölkə çempionatını və oyunçuların potensialını gücləndirmək lazımdır:
“İndi bizi nə gözlədiyini demək çətindir. Bu suala bir müddət sonra cavab vermək mümkün olacaq”.скачать dle 11.3

Гурбан Гурбанов о горьком поражении сборной
Главный тренер сборной Азербайджана по футболу Гурбан Гурбанов прокомментировал поражение в матче 6-го тура в 3 группе Дивизиона D Лиги наций от команды Косово в Приштине (0:4).
Г.Гурбанов поздравил сборную Косово.
«Поздравляю сборную Косово с заслуженной победой. Я знал о силе соперника, но мы приехали сюда с желанием победить. Нам нужно было выигрывать».
Тренер не стал критиковать своих подопечных.
«Мы вместе проделали сложный путь. Все хотели победить. Но сегодня мы узнали истинную силу соперника. О Косово могу сказать только хорошее. Не хочу связывать поражение с чем-либо. Косовары были сильнее нас, в том числе и психологически».
Говоря о будущем команды, тренер сказал о необходимости улучшать местный чемпионат и повышать потенциал игроков.
«Что ждет сборную Азербайджана дальше? Сейчас сложно сказать, что нас ждет. Ответить на этот вопрос можно будет через некоторое время», - заявил Г.Гурбанов.скачать dle 11.3